НАЙ-ПОСЛЕ! Роналдо избухна с 4 гола за Ал Насър (ВИДЕО)

Вижте какво направи португалецът

Кристиано Роналдо отбеляза първия си гол от игра за Ал-Насър, като вкара и първия си хеттрик при успеха с 4:0 над Ал Уехда. В среща от първенството на Саудитска Арабияпортугалецът се разписа на два пъти през първото полувреме. Той откри резултата в 21-ата минута, а след това вкара още веднъж в 40-ата минута, а след това добави още едно попадение в 53-ата минута, когато вкара от дузпа. Следващото му попадение дойде в 61-ата минута.

Първото му попадение бе юбилейно, тъй като бе гол номер 500 в кариерата му за първенство. Кристиано беше активен от самото начало, а неговите съотборници го търсеха при всяка възможности. При първия по-добър шанс негов удар бе блокиран, а негов изстрел от фал завърши в стената. В 18-ата минута Ал-Уехда бе близо до гол, но Родригес нацели гредата.

В 21-ата минута Роналдо откри резултата. Той беше изведен отлично зад защитата и с удар по диагонала прати топката в левия долен ъгъл на вратаря. Попадението повиши още повече настроението на стадиона и това на португалеца. Той вкара отново в 40-ата минута, когато получи прекрасно подаване. Кристиано забави малко удара, но отново не остави шансове на стража.

Ал-Насър продължи да доминира и след почивката и бързо стигна до трети гол. Съдията отсъди дузпа за игра с ръка на бранител на домакините. Нямаше съмнения кой ще застане зад топката. Роналдо бе точен от бялата точка и оформи своя първи хеттрик в Саудитска Арабия. Носителят на пет “Златни топки” не спря до тук и стигна до нов гол. В 61-ата минута той се откъсна напред. Вратарят отрази първия му изстрел, но топката се върна при Кристиано и този път той не сбърка.