Неймания: 67 000 посрещнаха бразилеца в Саудитска Арабия

Неймания: 67 000 посрещнаха бразилеца в Саудитска Арабия

Ал Хилал представи официално Неймар на специална церемония

Бразилският нападател Неймар беше официално представен като играч на новия си клуб Ал Хилал в събота със специална церемония на стадион "Крал Фахд" в Саудитска Арабия.

Около 67 хиляди души посрещнаха бившия играч на Пари Сен Жермен, който финализира трансфера си по-рано тази седмица.

"Много съм щастлив от този прием, от това ново предизвикателство. Впечатлен съм. Дойдох в най-големия клуб в тази страна и се надявам да бъда част от историята, да се наслаждаваме и да бъдем щастливи. Ще направя всичко за този клуб", каза бразилецът.

Сайтът GloboEsporte.com съобщи, че Ал Хилал е разпространил хиляди плакати с лика на играча, номер 10, с който той ще играе в тима и фразата "Добре дошъл".

Дронове също са прожектирали образа на Неймар и номер 10 в небето. Бразилецът обаче няма да играе срещу Ал Файха по-късно тази вечер.

Той подписа договор за два сезона с опция за продължаване с още един. Съобщава се, че Пари Сен Жермен е получил 90 милиона евро за трансфера.

Бразилецът премина в ПСЖ от Барселона през 2017-а за рекордната сума от 222 милиона евро. Футболистът обаче така и не успя да се адаптира в отбора, не поддържаше добри отношения с феновете, които през май се събраха пред луксозното имение на Неймар, за да протестират.

Официално: Серхио Рамос остана без отбор

Да, това беше последният ми мач, призна бранителят

Интер Маями стигна до титлата в МЛС, Меси герой

Трета купа за аржентинеца в САЩ

Меси и Интер Маями триумфира в МЛС (ВИДЕО)

Две асистенции на аржентинеца за успеха

Стоичков с важна роля преди Световното (ПЪЛНА ПРОГРАМА)

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков взе участие в церемонията, на която ФИФА официално представи програмата по дни и часове на Мондиал 2026 следващото лято.

Почетино иска да се върне във Висшата лига

Селекционерът на националния отбор на САЩ Маурисио Почетино изрази увереност, че един ден ще се завърне в английската Висша лига и в Шампионската лига, предаде АП.

Анчелоти след жребия: Трудна група

Няма да имаме големи проблеми с климата, вярва селекционерът на Бразилия

Поченито: Нищо няма да е лесно

Имаме много пресни впечатления, призна треньорът на "янките"

Скалони хвали съперниците на Аржентина

Австрия в група със световния шампион

Пълната програма за Мондиал 2026 е ясна

Жребият за Мондиал 2026 година бе изтеглен, но програмата по стадиони и часове ще стане ясна до 24 часа след жребия