Неймар се върна на терена при равенство на Сантос

Неймар се върна на терена при равенство на Сантос

Бразилският нападател Неймар направи дългоочаквано завръщане в родния си клуб Сантос при домакинското равенство срещу Ботафого СП- 1:1 в бразилския шампионат Паулиста А1.

Публиката на стадион "Урбано Калдейра" избухна в радостни възгласи, празнувайки влизането на Неймар на терена, а ликуващи и разплакани фенове светеха с мобилните си телефони, за да посрещнат като герой нападателя, който напусна клуба преди 12 години, още преди началото на мача.

Неймар, който празнуваше 33-ия си рожден ден, бе резерва и се появи в игра след почивката, след като Сантос бе повел с точно изпълнена дузпа на Тикиньо Соарес в 38-ата минута. Футболистът, за когото това бе първи мач от 16 месеца насам, се опита да пресъздаде част от магията, която го нареди сред най-добрите в света, носейки екипа на Барселона в миналото, но това не беше достатъчно, пише агенция "Ройтерс".

Ботафого изравни чрез Алешандре де Жезус в 67-ата минута, а Уолисън от гостите беше изгонен четири минути по-късно за нарушение срещу Неймар с втори жълт и съответно червен картон. Сантос обаче не успя да се възползва от численото си превъзходство и двубоят завърши при 1:1.

"Не мога да намеря думите, за да изразя чувството, когато обичаш нещо. Обичам Сантос много и не мога да избера думите, за да опиша чувството, което изпитах, когато излязох на терена днес", каза Неймар след мача.

"Беше много труден двубой. Баща ми беше там отстрани. Те са отбор, който се защитава много. Овладяха топката и вкараха. Мисля, че трябва да бъда търпелив и да натрупам тренировки", добави футболистът.

Неймар, който преди това премина в саудитския Ал Хилал от Пари Сен Жермен, беше ограничен до само седем срещи в саудитския тим, след като скъса предна кръстна връзка и менискус на лявото си коляно в двубоя на националния състав на Бразилия от квалификациите за Световното първенство срещу Уругвай през октомври.

Неговото завръщане в Сантос е ход, за който бразилецът заяви, че ще доведе до осъществяване на пълен цикъл в славната му кариера, докато той се опитва да прави това, което обича най-много - "да играе футбол отново".

Байерн Мюнхен унизи Оукланд Сити с 10:0 на Световното клубно (ВИДЕО)

Баварците нанизаха шест гола още преди почивката, Мусиала със светкавичен хеттрик

Бивш треньор в ЦСКА ще работи в най-стария клуб в Австрия

„Очаквам с нетърпение това предизвикателство"

Мексико пречупи Пинеда и Домениканска република на старта на "Голд Къп"

Нападателят на Берое влезе в края

Бивши играчи на Лудогорец част от клубния Мондиал

Круз и Нонато част от турнира в САЩ

Защитник на Бока Хуниорс получи извънредно виза за САЩ

Аиртон Коща ще може да играе на Световното клубно първенство

Спалети става треньор на Кристиано Роналдо

Ал-Насър води преговори с бившия треньор на италианския национален отбор Лучано Спалети.

Ще блести ли Меси на Световното клубно първенство?

Аржентинецът играе в откриващия мач

ФИФА на практика подарява билети за Световното клубно първенство

ФИФА е изправена пред провал заради нищожния към този момент интерес за Световното клубно първенство

Инфантино: Световното клубно е нова ера за футбола

Джани Инфантино е убеден, че започващото Световно клубно първенство "отваря нова ера във футбола"