Роналдо герой за Ал Насър, донесе първи трофей за сезона

Португалецът вкара два ключови гола за успеха на финала на Купата на арабските шампиони

Кристиано Роналдо отново влезе под светлината на прожекторите, доказвайки, че когато става въпрос за финали, винаги е на високо ниво. 38-годишният португалец донесе трофея от Купата на арабските шампиони на своя Ал Насър, вкарвайки и двата гола за успеха с 2:1 срещу Ал Хилал във финала.

Срещата бе много драматична, като Ал Насър получи три червени картона в течение на сблъсъка.

След нулево първо полувреме, Ал Хилал поведе в резултата с гол на Майкъл след асистенция на Малком в 51-ата минута.

Двадесет минути по-късно Ал Насър остана с 10 души на терена след червен картон на Абдулалех Ал Амри.

В 74-ата минута обаче Роналдо изравни след подаване на Ал Ганам.

Малко след това нервите избиха и Науаф Ал-Бушаил, който бе на скамейката на Ал Насър, получи директен червен картон.

До края на редовното време повече голове не паднаха и така срещата влезе в продължения. Там на сцената отново излезе Роналдо, който вкара за 2:1 в 98-ата минута, а 5 минути след това треньорът на Ал Насър Луиш Кастро бе изгонен.

Въпреки че останаха без треньора си и с 10 души на терена, Роналдо и компания удържаха аванса си и така спечелиха първи трофей за сезона.