Садио Мане води Сенегал към първа победа за Купата на Африка

Садио Мане води Сенегал към първа победа за Купата на Африка

„Лъвовете на Теранга” схрускаха „Орлите от Картаген”

Сенегал оглави еднолично група „В” на турнира за Купата на африканските нации след успех с 2:0 над Тунис, който пропусна редица положения. Двубоят бе от първия кръг и се проведе във Франсвил, Габон. „Лъвовете на Теранга” са първият отбор, който печели в тазгодишното издание на надпреварата. 

Най-скъпият африкански футболист Садио Мане (Ливърпул) откри резултата в 10-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Шейку Куяте отстрана на Аймен Абденур (Валенсия). В 30-ата минута защитникът на Андерлехт Кара Мбоджи удвои, след като засече с глава центриране на Мане от корнер. 

През второто полувреме Тунис удари две греди, като едната можеше да е автогол на автора на втория гол за Сенегал Кара Мбоджи. Веднъж и вратарят Диало трябваше да спасява с крака. 

Тунис губи от Сенегал за първи път в турнира след 4 мача без поражение. 

В първия мач от групата Алжир и Зимбабве завършиха 2:2. 

 

Купа на Африканските нации 2017, Група B

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Сенегал 1 1 0 0 2 3
2 Алжир 1 0 1 0 0 1
2 Зимбабве 1 0 1 0 0 1
4 Тунис 1 0 0 1 -2 0
Кулибали: Показахме, че саудитската лига не е само пари

Бившият защитник на Наполи и настоящ на Ал Хилал – Калиду Кулибали, заяви, че представянето на саудитския отбор на Световното клубно първенство е доказало, че местното първенство не е само доходоносна дестинация, а нещо повече

Челси се справи и с Палмейрас, влиза в битка с Флуминензе за финала (ВИДЕО)

"Сините" направиха обрат

Флуминензе е първият полуфиналист на Световното клубно (ВИДЕО)

След успех с 2:1 над Ал Хилал

Рамзи ще продължи да играе в Мексико

Капитанът на Уелс Аарън Рамзи се присъедини към мексиканския отбор Пумас като свободен агент, след като изтече договорът му с Кардиф Сити, съобщи Ройтерс

Флуминензе - Ал Хилал открива 1/4-финалите на Световното клубно

Екзотичен първи сблъсък от фазата на последните осем оцелели в турнира тази вечер от 22:00ч..

Ди Мария: Приключих с Европа, връщам се у дома

Една от най-забележителните кариери на южноамерикански футболист на европейска земя приключи.

Коман тренира отново с Байерн

Халфът готов за четвъртфиналите на Световното клубно първенство

Шефът на Ла Лига се противопостави на формата на Световно клубно първенство

Президентът на Ла Лига Хавиер Тебас е против провеждането на Световното клубно първенство в този формат.

Борусия Дортмунд е последният 1/4-финалист на Световното в САЩ

Германците отстраниха Монтерей след два гола на Серху Гираси