Салах може да изведе Египет до успех за Купата на африканските нации

Салах може да изведе Египет до успех за Купата на африканските нации
Източник: БГНЕС

Това заяви селекционерът Хосам Хасан

Времето Мохамед Салах да спечели Купата на Африканските нации е дошло, каза селекционерът на националния отбор на Египет Хосам Хасан, който ще опита да изведе страната до участие на Световното първенство през 2026 година като треньор така, както го направи и като играч.

 

Хасан е печелил три пъти континенталния трофей три пъти като футболист и се стреми към титлата и като старши треньор, а към днешна дата разполага в състава с играчи като Мохамед Салах от Ливърпул и Омар Мармуш от Манчестър Сити. 32-годишният Салах на два пъти бе финалист за Купата на Африканските нации - през 2017-а и 2021 година, но не е вдигал трофея.

 

"Време е Салах да вдигне трофея, той го заслужава. Състезанието е много тежко, но ние сме способни да го спечелим", коментира Хосам Хасан пред агенция "Ройтерс".

 

"Той е страхотен футболист и заслужава настоящия си статут. Да можем да разчитаме на него е чудесно. Всички в състава, воден от Салах, правят всичко възможно, за да изпълнят надеждите и амбициите на египтяните", заяви бившият нападател.

 

Египет попадна в група В заедно с Република Южна Африка, Ангола и Зимбабве за турнира в Мароко, който ще се проведе между 21 декември и 18 януари.

 

Хосам Хасан отказа да избира между спечелването на Купата на Африканските нации и класирането за Световното първенство. Египет си осигури място на Мондиал 1990 именно  с негов гол, а сега той се надява на подобно постижение вече като селекционер на отбора.

 

"И двете цели са изключително важни. Да спечелим Купата на Африканските нации, след дълга пауза, би било фантастично за държавния тим, особено с това изключително поколение, което го заслужава.  Също така, да се класираме за Световното първенство и да достигнем по-предна фаза би било още по-прекрасно. Бихме донесли голяма радост на египетските фенове. Те заслужават това изключително много", добави Хасан.

 

Египет има 4 точки аванс в квалификациите в зона Африка за Мондиал 2026 при оставащи шест кръга. Победителите в групите ще се класират директно за шампионата догодина.

 

"Присъствието на Салах и Мармуш в два от най-големите клубове в света и света и тяхното впечатляващо представяне е нещо фантастично за нас и носи голяма сила на националния отбор. Разбира се, ще имаме големи предизвикателства за Купата на Африканските нации, но футболистите вече са по-опитни със справянето с подобни ситуации. Мармуш е много талантлив и съм уверен в успеха му", каза още селекционерът на Египет.

 

Мохамед Салах е близо до превръщането си във водещия голмайстор за тима с 57 гола, предвид рекорда на треньора му - 68 попадения.

 

58-годишният Хасан увери, че би се радвал да бъде изместен от първото място. "Пожелавам на Салах голям късмет, защото това е само от полза за националния отбор. Надявам се да постигне дори още повече. Това ме прави щастлив", завърши селекционерът на националния тим на Египет.

Салах: Това е най-добрият ми сезон

Мохамед Салах сподели, че изживява най-добрия си сезон за Ливърпул, защото помага на съотборниците си да станат по-добри

Салах иска още един шампионска парад с феновете на Ливърпул

Мохамед Салах иска "отчайващо много" поне още един шампионски парад с феновете на Ливърпул

Салах е недоволен от играта на Ливърпул

Въпреки победата над Саутхемптън

Салах и Александър-Арнолд се спречкали на тренировка?

Неприятен момент беляза последната тренировка Ливърпул преди решителния осминафинален мач реванш срещу Пари Сен Жермен утре

Салах продължава да гази рекорди във Висшата лига

Мохамед Салах беше отличен с приза за Играч на месеца във Висшата лига за февруари, с което изравни рекорда за най-много спечелени отличия в тази категория

Легенда на Ливърпул: Ще превъзмогнем раздялата със Салах и Ван Дайк

Роби Фаулър оптимист за "червените"

Нигерия срази Тунис в луд мач (ВИДЕО)

"Суперорлите" поведоха с 3:0 и едва биха

Уганда и Танзания завършиха наравно в Група "С" на Купата на африканските нации (ВИДЕО)

Уганда и Танзания вкараха по един гол през второто полувреме и завършиха наравно 1:1 в мач от Група "C" на турнира за Купата на африканските нации.

Садио Мане измъкна Сенегал срещу Конго (ВИДЕО)

Нападателят Садио Мане измъкна равенство 1:1 за Сенегал срещу ДР Конго в мач от Група D на турнира за Купата на африканските нации, след който битката за първото място остава широко отворена.

Роналдо вкара два за десета поредна победа на Ал-Насър (ВИДЕО)

Ал-Насър продължи победната си серия след паузата в първенството на Саудитска Арабия, след като надви с 3:0 Ал-Ахдуд на собствен терен.

Един точен удар за 90 минути в мач за Купата на Африка

Замбия и Коморски острови със слаб двубой

Дузпа на Салах донесе успеха за Египет срещу Южна Африка (ВИДЕО)

Звездата на Египет – Мохамед Салах, донесе ценен успех на страната си с 1:0 над Република Южна Африка