Салах спаси Египет от чутовна издънка (ВИДЕО)

Звездата на Ливърпул точен от дузпа

Гол от дузпа на Мохамед Салах измъкна Египет от чутовна издънка на старта на Купата на Африка. Звездата на Ливърпул вкара в добавеното време на двубоя за 2:2 с аутсайдера Мозамбик в среща в група "В", игран на стадион "Феликс Уфуе-Боани" в Абиджан, Кот д'Ивоар.

Нападателят на Нант Мостафа Мохамед откри за "фараоните" във втората минута, благодарение на пас Салах. Ударното начало даде нужното спокойствие на фаворита в мача и на почивката Египет се прибра с крехък аванс.

Сензацията дойде през втората част, когато Вити изравни в 55-та минута. Само 3 по-късно Клезио Бауке даде преднина на Мозамбик чрез подаване на полузащитника Гима. В 90-ата минута се стигна до нарушение в наказателното поле на "жълтите", а първоначално главният съдия не видя фаула на Домингос. Зад топката застана Салах, чийсто изпълнение срещна дясната греда преди да влети в мрежата зад Ернани.

Двата отбора са с по точка в група "В". В нея са още Гана и Кабо Верде, които ще се изправят един срещу друг тази вечер от 22:00 часа.