САЩ и Нова Зеландия завършиха 1:1 в контролна среща

Това беше последна проверка за отбора на Юрген Клинсман

Футболистът на Байерн (Мюнхен) Джулиън Грийн се разписа с далечен удар, осигурявайки равенство 1:1 на пълния с резерви национален отбор на САЩ в контролата с Нова Зеландия. Това беше и последна проверка за Юрген Клинсман, преди тимът му да стартира мачовете си във финалната шесторка на квалификациите в Зона КОНКАКАФ. Грийн откри резултата в 27-ата минута, а тийнейджърът Монти Патерсън изравни в 72-ата за кивитата.

Преди три дни новозеландците отстъпиха с 1:2 на Мексико в друга контрола, която играха в региона. Янките пък се наложиха с 2:0 над Куба в друга контрола, която имаше историческо значение. 19-годишният Патерсън, който иначе е футболист на английския Ипсуич Таун, се разписа след отнета топка от защитата при центриране от корнер. Топката рикошира малко и се мушна между краката на вратаря Дейвид Бингъм.

Тимът на Нова Зеландия натисна в последните 20 минути, явно търсейки победен гол, но не стигна до такъв. Отборът от южното полукълбо на Земята се очаква да спечели квалификациите в Зона Океания и след това ще се изправи в бараж за място на Мондиал 2018 срещу 5-ия от Южна Америка.