Серо Портеньо с 32-а титла на Парагвай

Серо Портеньо с 32-а титла на Парагвай

На втора позиция остана Олимпия

Серо Портеньо победи гостуващия Сол де Америка с 3:2 в последния кръг от шампионата Клаусура и спечели за 32-и път в своята история титлата на Парагвай по футбол.



Домакините губеха с 1:2 на почивката, след като Хавиер Толедо даде преднина от два гола на Сол де Америка. Той беше точен в 10-ата и в 45-ата минута на двубоя.

 

Резервата Хорхе Рохас направи 2:2 за Серо Портеньо в 68-ата минута. Диего Чурин реализира победния гол за домакините от дузпа в 81-ата минута. Той вкара и първото попадение за шампионите в мача в 26-ата минута.



Така Серо Портеньо завърши на първо място в класирането с 45 точки и завоюва титлата. На втора позиция остана Олимпия с 42 точки, а на трета е Гуарани с 37 точки.

 

Серо Портеньо ще участва в турнира Копа Либертадорес през следващата година.

Доналд Тръмп ще посети финала на Световното клубно първенство по футбол

Американският президент Доналд Тръмп ще бъде сред зрителите на финала на Световното клубно първенство по футбол, което се провежда в САЩ.

Транспортни неволи за Реал М, "белите" отмениха пресконференцията

Реал Мадрид преживя особено бурен ден.

Треньорът на Флуминензе: Друго щеше да е, ако дузпата беше останала

Старши треньорът на бразиския Флуминензе Ренато Гаучо бе видимо разочарован след поражението с 0:2 на полуфиналите на Световното клубно първенство по футбол в САЩ от Челси.

Мареска: Правим фантастичен сезон

Мениджърът на Челси Енцо Мареска определи сезона на тима като "фантастичен", след като "сините" победиха с 2:0 Флуминензе и се класираха за финала на Световното клубно първенство по футбол в САЩ.

Синът на Карло Анчелоти е новият треньор на Ботафого

Ботафого назначи Давиде Анчелоти, син на старши треньора на Бразилия Карло Анчелоти, за нов мениджър, обявиха от бразилския клуб

Челси е на финал, чака ПСЖ или Реал (ВИДЕО)

Новата звезда на "сините" блесна с 2 гола

Отлично предложение за финал на Челси

"Сините" излизат срещу Флуминензе на Световното клубно

Мареска: Тук сме, за да играем финал

Мениджърът на Челси Енцо Мареска говори преди 1/2-финала на Световното клубно първенство срещу Флуминензе

В Маями сигурни, че Меси остава

Ръководството на Интер Маями е уверено, че може да удължи договора с 38-годишния нападател Лионел Меси, съобщава The Athletic.