Сиатъл Сондърс се класира за големия финал в МЛС (ВИДЕО)

Сиатъл нанесе първа загуба на Колорадо Рапидс като домакин през сезона и очаква Торонто или Монреал за титлата

Сиатъл Сондърс се класира за финалния мач за шампионската титла на МЛС на САЩ, след като постигна втора победа над Колорадо Рапидс, този път с 1:0 като гост. Първата среща в Сиатъл, която се игра на 23-и ноември, завърши с победа на Сиатъл с 2:1 и така с общото 3:1 Сондърс печелят Западната конференция и правото да отидат на националния финал.

Единственото попадение вкара Джордан Морис в 56-ата минута, използвайки пас на парагвайския ветеран Нелсон Валдес. Любопитното е, че за Колорадо това е първа домакинска загуба през целия сезон, но тя идва в най-неподходящия момент. Сиатъл пък след два поредни сезона, в които стигат до подножието на върха, най-после ще получат шанса си да се преборят за шампионското звание.

В другата полуфинална среща или последния мач в Източната конференция се срещат Монреал Импакт и ФК Торонто. Монреал победи в първия мач с 3:2, а ответната среща е на 1 декември в Торонто. Финалът между победителя от този двубой и Сиатъл ще се играе на 10 декември.

Играчите на Сиатъл имаха контрол върху мача през по-голямата част от 90-те минути и заслужено стигнаха до победния гол през второто полувреме. Валдес изчака Морис да се вклини зад защитата и му подаде зад гърба им, а за нападателя не беше проблем да вкара, прехвърляйки вратаря Зак Макмат. Най-добрата възможност за домакините беше в 23-ата минута, когато ирландецът Кевин Дойл проби от ляво, преодоля защитника Роман Торес и му остана само вратаря Стефан Фрай, но швейцарецът спаси мрежата си. Далечни удари опитаха Себастиен Ле Ту и Шкелцен Гаши, но без успех.

ОФИЦИАЛНО: Футболът вече има световен ден