Тата Мартино хвърли оставка като селекционер на Аржентина

Тата Мартино хвърли оставка като селекционер на Аржентина

Това стана, след като само деветима футболисти се отзоваха на повиквателните за Рио

Селекционерът на Аржентина Херардо Мартино подаде оставка, съобщиха от футболната федерация на страната.

Решението на специалиста идва часове, след като стана ясно, че двукратният олимпийски шампион по футбол може да остане без отбор за предстоящите Олимпийски игри в Рио де Жанейро.

53-годишният наставник пое Аржентина през 2014 година и достигна на два пъти до финала на Копа Америка, но претърпя две загуби от Чили. 

Сега обаче само деветима от повиканите състезатели се отзоваха, а останалите не бяха пуснати от клубовете си и затова селекционерът хвърли оставка.

Точно преди срещата за получаването й президентът на Аржентинският олимпийски комитет Херардо Вертейн заяви, че шансовете страната да има футболен отбор на Игрите в Бразилия са 50 на 50. 

Бивш халф на Лудогорец подписа с бразилски гранд

Бившият футболист на Лудогорец Каули Оливейра премина в бразилския гранд Сао Пауло, където ще играе под наем до края на сезона срещу 3 милиона бразилски реала

Марин Петков с първа асистенция в Саудитска Арабия, но Ал Таавун загуби (ВИДЕО)

Бившият футболист на Левски - Марин Петков, се отчете с първата си асистенция за новия си клуб Ал Таавун в Саудитска Арабия

Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели

Цветнокожият нападател е бил оприличаван на маймуна от противниковата публика

Бивш тим на Стоичков поиска Левандовски

Бъдещето на нападателя остава неясно

Роналдо пак си пусна снимка от Ал-Насър

Кристиано Роналдо публикува снимка в социалните мрежи от работата си в Ал-Насър

Самият Паненка разкритикува Браим Диас за дузпата във финала на КАН

Звездата на Мароко Браим Диас продължава да получава критики за пропуснатата си дузпа в стил “Паненка” във финала на Купата на африканските нации срещу Сенегал, която лиши неговия тим от трофея в турнира