Тръмп обяви къде и кога ще е жребият за Световното по футбол

Тръмп обяви къде и кога ще е жребият за Световното по футбол

Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп заяви, че жребият за Световното първенство по футбол през 2026 година ще се проведе на 5 декември в "Кенеди център" във Вашингтон и не изключи възможността самият той да наблюдава събитието.

"Това е най-голямото, вероятно най-голямото събитие в спорта", каза Тръмп, който направи съобщението по време на среща в Овалния кабинет, където присъстваха още президентът на Международната федерация по футбол (ФИФА) Джани Инфантино и вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс.

"Това е много интересно предложение", заяви Инфантино и посочи, че той и Тръмп ще обсъдят въпроса за мястото на провеждане на жребия допълнително.

САЩ ще бъде съдомакин на турнира догодина заедно с Канада и Мексико. В надпреварата за първи път ще участват 48 национални отбора, вместо 32.

Жребият ще определи групите на Световното първенство и мачовете, които всеки тим ще играе в първия кръг.

Инфантино потвърди: Иран ще играе на Мондиал 2026

Президентът на ФИФА изключи всякакви вероятности “персийците” да пропуснат Световното

Роналдо: Краят е близо

Нападателят все по-близо до титла в Саудитска Арабия

Отпускат 106 милиона долара за сигурност по време на Мондиала

Канадските власти решиха да отпуснат допълнителни 145 милиона канадски долара (106 милиона долара), за да гарантират сигурността на Световното първенство по футбол, съобщава вестник "The Globe and Mail".

Роналдо доближи Ал Насър до титлата

Лидерът във вечната класация на ФИФА по реализира голове Кристиано Роналдо вкара първото попадение за тима Ал Насър при победата с 2:0 над Ал Ахли в среща от 30-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

Мароко ще приеме 77-ия конгрес на ФИФА

Мароко е бил определен за домакин на 77-ия редовен конгрес на Международната футболна федерация (ФИФА) през 2027, съобщава френската медия RMC Sport

Ново правило за жълтия картон на Мондиал 2026

ФИФА обмисля въвеждането на ново правило за изчистване на жълтите картони на Световното първенство в Северна Америка през лятото, съобщава агенция Ройтерс.