Вияш-Боаш наследи Ериксон в Китай

Вияш-Боаш наследи Ериксон в Китай

Бившият мениджър на Тотнъм и Челси пое Шанхай СИПГ

Бившият мениджър на Челси, Тотнъм, Зенит и Порто Андре Вияш-Боаш беше назначен за старши треньор на китайския Шанхай СИПГ, съобщиха от клуба.

„Вилаш-Боаш е водещ млад европейски футболен треньор, който работи с огровна страст, а и вече има сериозен опит, се казва в изявлението на клуба от Шанхай. 

"Ние сме убедени, че пристигането му ще обогати тактическите умения на отбора, ще извади на преден план пълния потенциал на нашите играчи и ще води нашият клуб на високо ниво”.

Вияш-Боаш ще замени на поста на този клуб друго голямо име от Европа- Свен-Йоран Ериксон. Продположенията са, че младият португалец ще бъде един от най високо платените треньори в света на футбола, като някои медии прогнозират годишно възнаграждение за него в размер на 13.7 милиона долара. 

За 39-годишният специалист това е първа треньорска работа от изгонването му от руския Зенит по-рано тази година. Шанхай Интернешънъл Порт Груп, както е пълното име на клуба, завърши на трета позиция в последното първенство, на 12 точки от шампиона Гуанджоу Евъргранд. През новата кампания ще се опитат да влязат в групите на Шампионската лига чрез плейофи.

Меси и Суарес вкараха, но Интер Маями не спечели първия мач на новия си стадион

Луис Суарес също се разписа при равенството 2:2 срещу Остин ФК

Краев остава на дъното в Австралия (ВИДЕО)

Два пропуска за българина срещу Мелбърн

Трагедия в Перу: Стадион рухна преди дерби

Най-малко един футболен привърженик загина, а 47 души бяха ранени на стадион "Алехандро Вилянуева" в столицата на Перу - Лима, където фенове се събраха преди насроченото за днес местно дерби между Университарио и Алианса (Лима), предаде Франс прес, позовавайки се на перуанския министър на здравеопазването Хуан Карлос Веласко

Кристиано вкара 2 гола на Ел Маестро и вече е с 967 попадения (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е все по-близо до гол №1000 в своята кариера

Йоахим Льов е близо до треньорския пост на Гана

Бившият селекционер на германския национален отбор Йоахим Льов е на прага на завръщане във футбола, за да поеме треньорския пост на Гана.

ФИФА вдигна цените за финала на Мондиал 2026

ФИФА повиши цените за финалния мач от Световното първенство през 2026 година, който ще се проведе в Съединените щати на стадион "МетЛайф" (Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси).