Агут: Харесва ми да играя в България

Агут: Харесва ми да играя в България

„Разбира се, че пак ще дойда”

Миналогодишният шампион на тенис турнира Sofia Open Роберто Баутиста Агут, който бе отстранен на полуфивалите тази година от Давид Гофен заяви, че ми харесва да играе в българската столица и отново би участвал в турнира.

„Това беше един от мачовете, в които печели състезателят, който се възползва от малките шансове, които се откриват пред него. Двубоят бе много оспорван. Миналата година залата бе пълна за полуфиналите и финала, а тази година е още по-добре. Атмосферата тук е хубава“, коментира Роберто Баутиста Агут след поражението си на полуфиналите от Давид Гофен.

Попитан за втория полуфинал между Григор Димитров и Николоз Басилашвили, испанецът заяви:

„Честно казано не ми пука кой ще победи във втория полуфинал. При положение, че аз отпаднах, няма значение за мен. Двамата играят добър тенис. Който победи днес, ще трябва да играе възможно най-добре, за да надвие Гофен във финала.“

„Харесва ми да играя тук, така че, ако всичко е наред и турнирът е подходящ за календара, който ще имам, разбира се, че пак ще дойда“, каза още Баутиста Агут.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Матео Беретини 6:3, 6:4, 3:6, 2:3

Следете сблъсъка от третия кръг на Уимбълдън на живо с нас тук

Филипинска сензация изхвърли шампионката Швьонтек от Уимблъдън! (ВИДЕО)

21-годишната представителка на Филипините Александра Еала отстрани миналогодишната шампионка и трета поставена Ига Швьонтек (Полша) в третия кръг на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" при жените

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".