Агут на четвъртфинал в София без игра

Агут на четвъртфинал в София без игра

Фаворитите Троицки и Сепи стартираха с победи

Поставеният под №4 в основната схема Андреас Сепи записа експресна победа в първия си двубой на Garanti Koza Sofia Open. Италианецът се наложи с 6:2, 6:1 над Тимо Де Бакер (Холандия) след едва 57 минути игра на централния корт в „Арена Армеец”.

“Бях изненадан, че спечелих толкова лесно. Играл съм с Тимо няколко пъти и знам, че той може да играе много добре, така че съм изненадан от резултата. Но мисля, че и аз играх силно, не направих много грешки. Според мен това е добър мач за първи кръг. Знаете, малко е трудно, след като преди това си бил в Австралия. Имах малко проблеми на тренировка, но по време на мача всичко беше добре“, каза Сепи след мача.

Заемащият 31-ва позиция в ранглистата италианец направи общо 5 пробива в срещата – 2 в първия и 3 във втория сет, като в същото време не загуби подаването си нито веднъж. Следващият му съперник ще е словакът Мартин Клижан.

„Клижан винаги е бил опасен съперник. Той е левичар, има добър форхенд. Играли сме един срещу друг много пъти. Освен това играхме двойки тук в София. Познаваме се много добре. Ще е поредното голямо предизвикателство за мен. Надявам се да подобря някои неща в играта си и да играя малко по-добре. Ще видим“, допълни Сепи.

Един от големите фаворити за титлата - Виктор Троицки, също започна с безпроблемна победа участието си в турнира. Сърбинът се справи за 67 минути срещу квалификанта от Германия Даниел Брандс, в отделните части 6:4, 6:3 и вече е на четвъртфинал в надпреварата.

“Не беше лесно. Нищо не е лесно на турнир от това ниво. Той е добър тенисист. Той винаги играе агресивно, но аз по принцип харесвам да играя срещу такива противници. Може би затова играх много добре. Беше добър мач за мен. Залата е много хубава, нова. Този тип настилка ми пасва добре. Засега всичко ми харесва. Не съм видял още София, но се надявам да успея“, каза сърбнът, който е номер два в основната схема.

Следващият съперник на Троицки ще бъде определен от двубоя между Филип Колшрайбер (Германия, №5) и Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина).

„Колшрайбър е фаворит в този мач. Той е много добър играч. Според мен трябва да е постоянно в топ 20. Но той може да играе добре, а може да играе и зле. Зависи. Ако играе добре, обикновено ме бие. Няколко пъти сме се срещали и мисля, че имам само една победа. Много опасен съперник е и ще трябва да покажа най-доброто от себе си срещу нег. С Джумхур никога не съм играл, но го познавам“, коментира евентуалните си съперници Троицки.

Междувременно стана ясно, че Филип Краинович няма да излезе за двубоя си от втори кръг в София срещу водача в схемата Роберто Баутиста Агут. Сърбинът се отказа от турнира заради контузия в дясното рамо.

Така Баутиста Агут се класира за четвъртфинал без игра. Неговият първи съперник в София ще бъде французинът Адриан Манарино, който постигна трудна победа с 2:1 сета над квалификанта Маруис Копил (Румъния) - 6:4, 6:7 (5), 6:3.

Двубоят на Жил Мюлер и Рикардас Беранкис, който трябваше да се играе на Корт №1, е преместен на централния корт с начален час 15:30 часа.

Карлос Алкарас с триумф в Синсинати, Синер издържа 23 минути (ВИДЕО)

Испанецът с шеста титла през сезона

Донски с победа в София

Българско дерби във втория кръг

Григор Димитров падна с 4 места в световната ранглиста

Гришо с най-слабото си класиране от юни 2023 година, нов водач в класацията на двойки

Швьонтек се справи с Рибакина и се класира за финала в Синсинати (ВИДЕО)

В спор за трофея тя ще срещне Джазмин Паолини или Вероника Кудерметова

Лайович: Джокович е фаворит срещу Алкарас и Синер на US Open

Душан подкрепи сънародника си

Александър Зверев с контузия точно преди US Open?

Александър Зверев остави сериозни притеснения след поражението си от Карлос Алкарас в полуфинала на Мастърса в Синсинати, като германецът завърши мача в очевиден физически дискомфорт

10 българи ще участват на турнира ATP Challenger 75 в София

Александър Донски ще стартира срещу Даниел Михалски (Полша)

Ива Иванова е вицешампионка на двойки в Тунис

Българката е трета на сингъл

Зденек Коларж спечели титлата на сингъл на турнира ATP Challenger 50 в София

Стефан Латинович (Сърбия) и Марат Шарипов (Русия) шампиони на двойки