Анди Мъри победи Джокович и ще завърши годината като №1

Анди Мъри победи Джокович и ще завърши годината като №1

Британецът спечели титлата в Лондон след 6:3, 6:4

Анди Мъри победи Новак Джокович на финала в последния за годината турнир в Лондон. Двубоят, който ще се запомни със страхотни отигравания и от двата, завърши при резултат 6:3, 6:4.

 

Срещата се проведе в зала „О2” в английската столица пред 17 000 зрители, които на моменти трудно сдържаха емоциите и съдията няколкократно има правеше забележки.

 

По този начин британецът ще завърши годината като номер 1 в световната ранглиста. Интересен факт е, че за първи път в историята на АТР заключителният мач за сезона определи и първенеца. 

 

Това бе среща №35 между първите две ракети в света, като Ноле води в преките двубои с 24-11.

 

В първия сет Мъри проби сервиса на Джокович в осмия гейм и поведе с с 5-3, след което затвърди пробива и поведе в сетовете. 

 

Във втория сърбинът сбърка два пъти на свои подавания и Мъри дръпна с 4:1. Джокович съумя да върне само един пробив. В десетия гейм на втория сет Джокович спаси два мачбола, но Мъри оползотвори третата си възможност и триумфира в мача. 

Задава се истинско зрелище: US Open започва на 24 август

Турнирът за първи път ще продължи 15 дни

Виктория Томова изпусна мачбол и отпадна в Ню Йорк

Българката отпадна в квалификациите

Арина Сабаленка започва защитата на титлата си на US Open срещу швейцарката Ребека Масарова

Жребият за турнира при жените бе изтеглен днес

Жребият за US Open бе изтеглен! Алкарас и Джокович с коварни противници на старта

Шампионът от миналото издание Яник Синер ще започне срещу Вит Коприва

Ник Кирьос се отказа от US Open

Ник Кирьос се оттегли от участие в Откритото първенство по тенис на САЩ, съобщават световните агенции в четвъртък.

Кей Нишикори отпадна за US Open

Финалистът от сезон 2014 Кей Нишикори обяви, че няма да вземе участие на последния за сезона турнир от Големия шлем US Open. Надпреварата в Ню Йорк започва в понеделник.

Донски отпадна и на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален WINBET тенис център в Борисовата градина.

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център