Андреев отпадна на полуфинал в Генуа

Андреев отпадна на полуфинал в Генуа

С доброто си представяне в надпреварата софиянецът ще прогресира рекордно в ранглистата

Българинът Адриан Андреев отпадна на полуфиналите на турнира на клей от сериите на "Чалънджър" в Генуа (Италия) с награден фонд от 134 920 долара.

Андреев претърпя поражение от поставения под номер 2  Тиаго Монтейро (Бразилия) с 2:6, 4:6 за 88 минути. Срещата се игра днес, след като вчера беше отложена заради дъжд.

Монтейро, 66-и  в световната ранглиста, взе първия сет със серия от пет поредни гейма. Южноамериканецът поведе с 3:1 в значително по-равностойната втора част. 

21-годишният софиянец имаше своя  шанс при 3:4 и сервис на съперника, след като поведе с 40:0 и пропусна общо пет възможности за връщане на пробива, но не се възползва и в последствие бразилецът триумфира.

Андреев все пак си осигури 6380 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 309-ото място в момента.

С доброто си представяне в надпреварата софиянецът ще прогресира рекордно в класацията на АТП и от утре за първи път ще влезе в първите 250.  

Яник Синер разкри, че е обмислял отказване от тениса

„Понякога всичко върви добре, друг път съм в дупка, но съм много щастлив да се върна“

Беатрис Спасова се класира за втория кръг в Казахстан

Българката Беатрис Спасова за втория кръг на турнира по тенис на клей в  с награден фонд 15 хиляди долара.

Ясно е кога Гришо излиза на осминафинал в Мадрид

Двубоят между Димитров и Диало е четвърти в програмата

Медведев и Рууд се класираха за четвъртфиналите на турнира в Мадрид

На четвъртфиналите руският тенисист ще играе срещу Каспер Рууд

„Щастлив губещ“ е следващият съперник на Григор в Мадрид

Световният №78 за пръв път на осминафинал от турнир на ниво Мастърс 1000

Край на участието на Денчева на турнира в Грузия

Мария Ткачова на пътя на българката

Зверев аут от турнира в Мадрид

Поставеният под №1 загуби от Серундоло

Димитър Кузманов отпадна от турнир в Австрия

Българинът със загуба от Буругача

Григор Димитров: Знам, че мога повече

Тенисистът разказа и за трудностите без ток в Мадрид