Български финал на турнира на Тенис Европа в Лимасол

Български финал на турнира на Тенис Европа в Лимасол

Шейнгезихт спечели титлата на двойки в Казахстан

Васил Димитров (ТК 15-40) и Иван Пенев (ТК Локо 98) ще играят на финала на турнира до 14 г. в Лимасол (Кипър), който е от трета категория на Тенис Европа.

 

Васко, който е държавен шампион в тази възрастова група, днес загуби първи сет в надпреварата досега, но в крайна сметка направи пълен обрат и преодоля руснака Давид Минивалиев с 4:6, 6:0, 6:2.

 

Иван също заслужи място сред двамата най-добри на състезанието, след като отстрани номер 1 в схемата Вячеслав Биелинский (Украйна) – 6:2, 5:1 и отказване на украинеца.

 

На двойки Иван Пенев и партньорът му Константинос Кошис (Кипър) останаха втори. Двамата поведоха със сет, но в крайна отстъпиха в шампионския тайбрек на финала срещу руснаците Андрей Бекетов/Давид Минивалиев – 6:4, 1:6, 7:10.

 

В турнира взеха участие също Велизара Филева (ТК Албена), Велина Минчева (ТК Академик 83) и Пьотр Нестеров (ТК Черно море Елит). Българските тенисисти се състезават в Кипър с подкрепата на Българската федерация по тенис. С тях е и треньорът Александър Пенев.

 

Леонид Шейнгезихт (ТК Левски) триумфира с титлата на двойки на турнира за юноши и девойки до 18 години в Казахстан, който е от трета категория на ITF. Двамата с Алексей Закаров (Русия) победиха на финала Амал Султанбеков (Узбекистан) и Иляз Валиев (Русия) с 4:6, 6:2, 10:5. На сингъл националът ни при 16-годишните приключи участието си, след като отстъпи на полуфиналите с 2:6, 3:6 на партньора си на двойки, който бе топ поставен поединично.

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.