Бердих отпадна в Токио, местният герой Нишикори се отказа

Бердих отпадна в Токио, местният герой Нишикори се отказа

Няма нищо трудно за разбиране в забранителния списък, коментира Бердих относно скандала с Шарапова

Поставеният под номер 3 на турнира в Токио Томаш Бердих напусна още в първия кръг, след като отстъпи пред Жил Мюлер от Люксембург с 6:7 (7), 1:6. Бердих пропиля три брейк-пойнта в шестия гейм на първия сет, а след това пропусна да затвърди сет-пойнт и в тайбрека.

Във втория сет, след като изоставаше с 0:3 във втория сет, чехът поиска медицински таймаут и повика треньора си, за да му помогне за болка в левия седалищен мускул, но така и не намери формата си срещу отличния днес Мюлер. Тенисистът от Люксембург завърши мача с 12 аса и ще се срещне във втория кръг с кипъреца Маркос Багдатис.

Хърватинът Марин Чилич, който пък е номер 4 в схемата на турнира, продължава към третия кръг, след като се наложи в три сета над Фернандо Вердаско (Испания) с 4:6, 7:5, 7:5.

Контузия в гърба пък принуди любимецът на местните Кей Нишикори да се откаже само след 45 минути игра срещу португалеца жоао Соуза. Нишикори водеше с 4:3, но заради проблема в гърба пуска напред противника си. Пълна зала от 9000 зрители видяха изпитващият болки водач в основната схема, който обаче така и не поиска медицинска помощ. За него това е втори мач след поражението на Откритото първенство на САЩ, където достигна до полуфинал.

Почти след края на всички мачове журналистите бяха фокусирани с въпросите си към решението на КАС да съкрати наказанието на Мария Шарапова, която през януари беше уличена в употреба на мелдоний.

"Всеки път, когато взимам нещо, аз проверявам много, много пъти дали е разрешено или не", каза Бердих, който се лекуваше в Прага от апандесит и се върна на корта миналата седмица в Китай, след като пропусна Ю Ес Оупън.

"Ако нещата са чисти, приемам препарата. В крайна сметка няма значение кой е виновен, кой ти е дал съвет. Ти си състезателят, ти излизаш пред хората, твоето име стои там, ти се състезаваш. Аз вече съм получил списъка със забранените субстанции за 2017-а година и не виждам нищо трудно за разбиране в него, обясни Томаш Бердих.

Кей Нишикори отпадна за US Open

Финалистът от сезон 2014 Кей Нишикори обяви, че няма да вземе участие на последния за сезона турнир от Големия шлем US Open. Надпреварата в Ню Йорк започва в понеделник.

Донски отпадна и на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален WINBET тенис център в Борисовата градина.

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център

Пореден провал: Циципас допусна тежка загуба

Гъркът не спира да достига нови “нива” в пропадането си

Най-очакваната двойка на US Open загуби в първи кръг

Карлос Алкарас и Ема Радукану с поражение срещу топ поставените

Джокович отпадна на смесените двойки в Ню Йорк

Сръбският тандем загуби още на старта на US Open

Вики Томова успя да се справи с първия кръг на квалификацията на US Open

Българката победи Ирене Ескориуела с лекота

Александър Донски продължава напред при двойките на 1/4-финалите на турнира в София

Българинът записа успех