Дъждът в Созопол отложи мача България - Армения за Купа "Дейвис"

Дъждът в Созопол отложи мача България - Армения за Купа "Дейвис"

Домакините от "комплекса "Санта Марина" са готови за подобен сценарий и са подготвили няколко машини за подсушаване на кортовете

Срещите от III група в зона "Европа" на турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже, бяха отложени и ще започнат не преди 14.00 часа днес.

През цялата нощ над Созопол валя дъжд, което не позволи мачовете да започнат по програма в 11.00 часа. Температурата на въздуха в региона е около 10 градуса. Метеорологичните прогнози не са оптимистични, като вероятността за валежи и през деня е голяма.

Домакините от "комплекса "Санта Марина" са готови за подобен сценарий и са подготвили няколко машини за подсушаване на кортовете. 
България трябва да играе днес по програма срещу Армения първия си двубой от група "А" на надпреварата, като Димитър Кузманов ще срещне Микаел Хачатрян, а Александър Лазов ще се изправи срещу Микаел Аветисян. След двата сингъла има и мач на двойки за определяне на крайния резултат.

Нов провал за Медведев в скандален мач

Тоталния тенис колапс на Даниил Медведев продължава с пълна сила.

Сабаленка стартира колебливо, но би на старта на US Open

Световната номер едно Арина Сабаленка преодоля нестабилен старт, преди да повиши нивото си и да се класира за втория кръг на US Open, побеждавайки швейцарката Ребека Масарова в два сета.

Безпроблемен старт за Джокович на US Open

Новак Джокович започна с убедителна победа участието си на US Open, демонстрирайки сериозни амбиции за силно представяне в турнира.

Григор Димитров 25-и в света

Яник Синер (Италия) е номер 1 с 11480 точки

Мария Шарапова приета в Залата на славата

Лично Серина Уилямс я представи

Румънски триумф в Кливланд, Сорана Кърстя спечели титлата в тенис турнира

Тя победи на финала Ан Ли

Екатерина Александрова оформи руски финал на турнира по тенис за жени в Монтерей

Това стана след отказване на Мари Боузкова

Бен Шелтън даде сериозна заявка за US Open

Американецът пристига в Ню Йорк с надежда за триумф

Сабаленка преди US Open: Искам да завърша сезона с титла от Големия шлем

Водачката в световната ранглиста Арина Сабаленка се надява, че ще може да използва уроците, които е научила по време на трудния сезон, за да стане първата шампионка, която защитава титлата си на Откритото първенство на САЩ при жените от повече от десетилетие.