Дел Потро получи "уайлд кард" за US Open

Дел Потро получи "уайлд кард" за US Open

Финалистът от Рио ще играе в основната схема

Новият олимпийски вицешампион Хуан Мартин Дел Потро получи "уайлд кард" за основната схема на US Open.

 
Аржентинецът е шампион в последния за годината турнир от Големия шлем през 2009 година, но пропусна по-голямата част от последните два сезона заради три операции на китката на лявата ръка.
 
Той се завърна на корта, но в момента заема 141-о място в световната ранглиста и трябваше да стартира на "Флашинг медоус" от квалификациите преди поканата от организаторите.
 
Аржентинецът демонстрира, че връща формата си с невероятното си представяне на олимпийските игри в Рио, където по пътя си към сребърното отличие елиминира водача световната ранглиста Новак Джокович и световния №5 Рафаел Надал.
 
На финала той загуби в четири сета от британеца Анди Мъри след четиричасова битка на корта.
Навоне спаси два мачбола за финал на АТР 250 в Букурещ

Аржентинецът ще спори за титлата с квалификант

18-годишен испанец ще спори за титлата в Маракеш

Първи финал на ниво АТР за Рафаел Ходар

Аржентинец детронира шампиона в Маракеш и е на финал

Световният номер 117 постави и необичаен рекорд

Донски загуби финала на двойки в Менорка

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски допусна поражение на финала на двойки на турнира по тенис на клей от сериите „Чалънджър 100“ в Менорка (Испания) с награден фонд 160680 евро.

Яник Синер: Би било страхотно да спечеля титла на клей

Яник Синер открива сезона на клей корт на турнира от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло.

Гергана Топалова отпадна на полуфинал в Аржентина

Гергана Топалова отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Хунин (Аржентина) с награден фонд 30 хиляди долара.