Донски спечели титлата в Претория

Донски спечели титлата в Претория

Победи турчин във финала

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски спечели титлата на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Претория (Република Южна Африка) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 българин победи на финала втория в схемата Джем Илкел (Турция) със 7:6(5), 6:4 за 1:43 час.

Донски допусна пробив за 5:6 в първия сет, но успя веднага да го върне, като по този начин се стигна до тайбрек. В него националът спечели със 7-5 точки и поведе в резултата. Във втората част той проби още в първия гейм и запази преднината си до края, за да триумфира.

Това е трета титла в кариерата на сингъл за Александър Донски от турнирите на Международната федерация по тенис ITF, като първата от тях е отново в Претория през 2019 година.

Българинът все още не е започнал участието си на двойки. Заедно с Исан Алмасан Валиенте (Испания) те трябва да играят в двубой от първия кръг срещу третите в схемата Тунджай Дюран (Турция) и Мелиос Ефстатиу (Кипър).

Вавринка: Време е да напиша последната глава от тенис кариерата си

Следващата година ще бъде последната му в тениса

Двама българи със загуби на старта в Анталия

Динко Динев и Янаки Милев с ранни поражения

Иван Иванов беше обявен за световен шампион при юношите

Признанието е за силната 2025 година на родния тенисист

Динко Динев отпадна в Анталия

Динко Динев отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара

Иван Иванов е №1 на Варна

На изискана гала вечеря в Юнашкия салон във Варна се състоя церемонията по награждаването на "Спортист на Варна" за 2025 година.

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация