Джокович строши ракета в земята и победи Агут

Джокович строши ракета в земята и победи Агут

Испанецът сериозно затрудни световния номер 1

Новак Джокович, лидер в световната ранглиста, се класира на четвъртфиналите на откритото първенство по тенис на САЩ, след като победи с 6:3, 4:6, 6:4, 6:3 испанеца Роберто Баутиста Агут. Това ще бъде 26-ият пореден четвъртфинал от турнири за Големия шлем за Джокович, който ще играе срещу друг испанец - Фелисиано Лопес.

Двамата тенисисти започнаха мача предпазливо и с много силни сервиси, но няколко премерени излизания на мрежата и прецизни ретури донесоха пробив на Джокович и той спечели частта. Това донякъде успокои сърбина, който поведе с 4:2 във втория сет, но Агут проби сервиса на своя съперник и взе последните четири гейма, за да изравни резултата. Лидерът в мъжката схема се ядоса и счупи ракетата си в земята, а това му донесе късмет - с новата подобри представянето си, спечели третия сет с пробив в петия гейм и в крайна сметка стигна с лекота до четвъртфиналите на турнира. 

"Ядосах се на себе си, но удържах положението. Важно в случая е това, че намерих правилния път към победата. Баутиста ме накара да работя, да се поизпотя. Играеше за всяка точка и трябва да му признаем, че се справи страхотно. Мачът беше много труден най-вече от физическа гледна точка", каза той след мача. 

Задава се истинско зрелище: US Open започва на 24 август

Турнирът за първи път ще продължи 15 дни

Виктория Томова изпусна мачбол и отпадна в Ню Йорк

Българката отпадна в квалификациите

Арина Сабаленка започва защитата на титлата си на US Open срещу швейцарката Ребека Масарова

Жребият за турнира при жените бе изтеглен днес

Жребият за US Open бе изтеглен! Алкарас и Джокович с коварни противници на старта

Шампионът от миналото издание Яник Синер ще започне срещу Вит Коприва

Ник Кирьос се отказа от US Open

Ник Кирьос се оттегли от участие в Откритото първенство по тенис на САЩ, съобщават световните агенции в четвъртък.

Кей Нишикори отпадна за US Open

Финалистът от сезон 2014 Кей Нишикори обяви, че няма да вземе участие на последния за сезона турнир от Големия шлем US Open. Надпреварата в Ню Йорк започва в понеделник.

Донски отпадна и на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален WINBET тенис център в Борисовата градина.

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център