Елица Костова отпадна още в първия кръг в Ташкент

Елица Костова отпадна още в първия кръг в Ташкент

Българката все пак заработи 2220 долара и 1 точка за световната ранглиста, в която заема 134-ото място в момента

Втората ракета на България Елица Костова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Ташкент (Узбекистан) с награден фонд 250 хиляди долара. 26-годишната Костова претърпя поражение от японката Миза Одзаки с 6:3, 4:6, 1:6 след 2.15 часа игра.

Българката, която е 134-а в световната ранглиста, навакса ранно изоставане от 1:3 и със серия от пет поредни гейма взе първия сет. Във втората част тя допусна решаващ пробив в седмия гейм и позволи на съперничката да изравни резултата. Костова поведе в третата част, но загуби следващите шест гейма, а с това и срещата срещу 1260ата в класацията на WТА Одзаки.

Българката все пак заработи 2220 долара и 1 точка за световната ранглиста, в която заема 134-ото място в момента.

Донски отпадна и на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален WINBET тенис център в Борисовата градина.

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център

Пореден провал: Циципас допусна тежка загуба

Гъркът не спира да достига нови “нива” в пропадането си

Най-очакваната двойка на US Open загуби в първи кръг

Карлос Алкарас и Ема Радукану с поражение срещу топ поставените

Джокович отпадна на смесените двойки в Ню Йорк

Сръбският тандем загуби още на старта на US Open

Вики Томова успя да се справи с първия кръг на квалификацията на US Open

Българката победи Ирене Ескориуела с лекота

Александър Донски продължава напред при двойките на 1/4-финалите на турнира в София

Българинът записа успех

Голям удар за организаторите на US Open! Синер се оттегли от турнира за смесени двойки

Италианецът трябваше да си партнира с Катержина Синякова