ESPN: Гришо е най-надценен, според колегите си

ESPN: Гришо е най-надценен, според колегите си

На обратния полюс е испанецът Давид Ферер

Първата ракета на България - Григор Димитров попадна в не особено добра класация.

Хасковлията бе определен като "най-надцененият" тенисист, не от кого да е, а от колегите си. Американското издание ESPN направи интересна анкета сред 31 професионални тенисисти, които трябваше да отговорят на няколко нетрадиционни въпроса.

На въпрос: "Кой е най-надцененият играч в момента?", 12,9 % от анкетираните гласуват именно за Гришо. Интересното е, че при дамите със същия резултат първа е бившата приятелка на Мария Шарапова. Следва Каролин Вожняцки с 9,7%.

На обрания полюс - най-подценяван тенисист в тура е испанецът Давид Ферер 19,4 %.

На второ място е талантливият 22-годишен австриец Доминик Тийм с 9,6% и Анжелик Кербер с 6,5%. Сред недооценените е и канадецът Милош Раонич с 6,5%.

Друг от въпросите е "Смятате ли, че Роджър Федерер ще спечели още титли от Големия шлем", на което 51,6% са гласували с "Да", а 48,4 с "Не".

67,7 от анкетираните смятат, че Серина Уилямс не е загубила своя ореол на непобедима, а 32,2% са на плотивополжното мнение.

"Коя е най-голямата красавица на корта?", тук професионалните тенисисти са категорични - Мария Шарапова (35,5%).

Швьонтек се справи с Рибакина и се класира за финала в Синсинати (ВИДЕО)

В спор за трофея тя ще срещне Джазмин Паолини или Вероника Кудерметова

Лайович: Джокович е фаворит срещу Алкарас и Синер на US Open

Душан подкрепи сънародника си

Александър Зверев с контузия точно преди US Open?

Александър Зверев остави сериозни притеснения след поражението си от Карлос Алкарас в полуфинала на Мастърса в Синсинати, като германецът завърши мача в очевиден физически дискомфорт

10 българи ще участват на турнира ATP Challenger 75 в София

Александър Донски ще стартира срещу Даниел Михалски (Полша)

Ива Иванова е вицешампионка на двойки в Тунис

Българката е трета на сингъл

Зденек Коларж спечели титлата на сингъл на турнира ATP Challenger 50 в София

Стефан Латинович (Сърбия) и Марат Шарипов (Русия) шампиони на двойки

Зверев продължава напред в Синсинати с лесна победа

Александър Зверев постигна изненадващо лесна победа с 6:2, 6:2 над шампиона от Торонто Бен Шелтън

Швьонтек се класира за полуфиналите в Синсинати

Полякинята ще срещне Елена Рибакина

Лидия Енчева отпадна на четвъртфиналите в Румъния

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Отопени (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.