Федерер достигна четвъртфиналите на US Open (видео)

Федерер достигна четвъртфиналите на US Open (видео)

Гаске е следващият съперник на Маестрото

Роджър Федерер достигна четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ. Швейцарецът победи Джон Иснър със 7:6, 7:6, 7:5 и разочарова последния местен представител при мъжете останал в основната схема.

В първия сет швейцарецът се наложи със съкрушителното 7:0 точки в тайбрека. Любопитното е, че в кариерата си от 428 изиграни тайбрек геймове двуметровият гигант не бе губил на нула.

Вторият тайбрек започна по друг начин като Иснър поведе с 5:3 точки, Федерер обаче върна мини-пробива, а при 7:6 реализира изключителен форхенд за 8:6 в своя полза.

В третата част 17-кратният шампион в Шлема и Иснър си размениха по един пробив, но швейцарецът стигна до втори точно преди да се стигне до нов тайбрек и затвори мача.

Федерер пък има само една загуба в Ню Йорк от американец - през 2001-а от Андре Агаси.

Сега пред Маестрото предстои двубой за място на полуфиналите срещу Ришар Гаске. Французинът надигра с 3:1 сета Томаш Бердих.

Федерер води с 14:2 срещу Гаске до момента като победите на световния №12 са само на клей.
 

Карлос Алкарас с осма поредна победа за сезона (ВИДЕО)

Световният номер едно преодоля първия си съперник в Доха

Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.

Лиа Каратанчева отпадна на старта в Мидланд

Лиа Каратанчева отпадна в пърия кръг на сингъл на турнира по тенис в зала в Мидланд (САЩ) от сериите УТА 125.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.