Федерер доволен от "невероятното" си представяне

Федерер доволен от "невероятното" си представяне

Очаквам с нетърпение US Open, закани се швейцарецът

Роджър Федерер остана изключително доволен от успеха си в два сета над Новак Джокович във финала на "Мастърс 1000" в Синсинати.

С този си триумф швейцарецът вече има седем титли от надпреварата и се завръща под №2 в ранглистата на АТР.

"Невероятно представяне за мен. Това е един изключителен турнир. Играх наистина добре през цялото време. Това бе един от най-добрите ми мачове във финал срещу Новак.

"Винаги е хубаво да спечеля нов турнир, особено тук в Синсинати," заяви Федерер пред "Скай Спортс".

"Продължавам да се наслаждавам на играта си и днес след толкова години.

"Добре съм подготвен преди US Open. Да се върна под №2 преди турнира не е от толкова голямо значение - жребият не може да се предвиди. Очаквам с нетърпение да играя в Ню Йорк, обичам състезанието. Публиката е страхотна и имам много успехи през годините там. Не съм бил на финал отдавна там и това ми е основният приоритет."

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки