Гадецки и Пиърс спечелиха титлата на смесени двойки в Австралия

Гадецки и Пиърс спечелиха титлата на смесени двойки в Австралия

Австралийските състезатели Оливия Гадецки и Джон Пиърс трябваше да наваксат сет изоставане, за да победят сънародниците си Кимбърли Биръл и Джон-Патрик Смит с 3:6, 6:4, 10:6 във финала за смесени двойки на Откритото първенство на Австралия.

Биръл и Смит поведоха с 3:0 в първата част на "Род Лейвър Арина" и въпреки че съперниците им започнаха да печелят подаванията си, те се наложиха след 34 минути игра.

Гадецки и Пиърс обаче вдигнаха чувствително нивото си и взеха оспорвания втори сет, а след това се наложи и в дългия тайбрек до 10 точки.

Това бе първа титла за Гадецки в смесените двойки на турнир от Големия шлем. За Пиърс обаче е втора, след като спечели и на Откритото първенство на САЩ през 2022. 36-годишният австралиец е и олимпийски шампион на двойки от Париж със сънародника си Матю Ебдън, като спечели и титлата в Мелбърн на двойки през 2017, редом до финландеца Хенри Костинен.  

Финалът бе първи, в който се срещат австралийци в Оупън ерата на тениса и първи от 1967. Той също така беляза и това, че 14-о поредно издание на турнира в Мелбърн състезател на домакините печели поне в една категория. 

Снимка: БГНЕС

Росица Денчева ще играе финал в Хърватия

Българката достигна мача за титлата на двойки в Загреб

Григор Димитров разкри плановете си след края на своята кариера

"Много неща има, фондацията ми ще бъде едно от тях"

Кирьос отпадна във втория кръг в Щутгарт

Завръщането на Ник Кирьос на корта приключи с поражение от японския квалификант Шо Шимабукуро във втория кръг на тенис турнира в Щутгарт на трева от сериите ATП 250 с награден фонд 768 220 евро

Зверев разкри за огромно напрежение по време на "Ролан Гарос"

„Все още имам 1576 неотговорени съобщения..."

Националките за „Били Джийн Кинг Къп“ на турнира за жени W50 в Хасково

Българската федерация по тенис успя да осигури домакинството на пет турнира за жени от веригата на Международната федерация по тенис (ITF) от категория W50

Бублик взе реванш от домакински представител в Щутгарт (ВИДЕО)

Саша стартира сезона си на трева победоносно