Григор Димитров: Липсваш ми, тенис!

Григор Димитров: Липсваш ми, тенис!

Първата ни ракета сподели в социалните мрежи как мисли минават през главата му в по време на карантината

 Най-добрият ни тенисист Григор Димитров сподели емоционално послание с последователите си в социалните мрежи. В публикацията българинът разкрива колко много му липсва тениса. Димитров благодари на семейството си за ценните уроците и призовава да използваме това време, за да станем по-добра своя версия.  

"С отминаването на дните не мога да не мисля колко много ми липсва да се състезавам. За първи път от 24 години започва да се промъква реална несигурност от това кога ще изляза навън.

Липсва ми подготовката, липсва ми шофирането до стадиона, липсват ми пеперудите в стомаха, когато чуваш да викат името ти на централния корт, когато поставяш маската за мач и за минута чувстваш, че светът е спрял и всичко, за което мислиш е този момент, сграбчваш шанса да бъдеш там. Толкова съм благодарен на този спорт, той ми даде всичко, за което съм си мечтал (да, безпокойство също понякога), но винаги ме учи на нещо, което е далеч отвъд спорта. Предизвиква ме! Благодаря! Липсваш ми, тенис!

Благодарен съм на семейството ми, че отрано ме научи на толкова ценни уроци. Трябваше бързо да порасна, но по пътя се научих как да прощавам, как да обичам, как да бъда постоянен и да се справям с живота с усмивка! Упоритост!

Можем само да научим от това време и след него да излезем като по-добра своя версия. Нека обичаме себе си и да бъдем мили един с друг.

Изпращам любовта и подкрепата си на всички. Ще се справим с това заедно!", пише първата ни ракета.

Кузманов бие в Загреб

Родният тенисист надделя над Виктор Дурасович

Браво! Иван Иванов с летящ старт в Сентендре

16-годишният българин се разправи с колумбиец

Наши тенис таланти бият в Рим

Четирима продължават във втори кръг

Кузманов с победа в Загреб

Българинът е поставен под №2 в турнира от сериите "Чалънджър"

Надал изпревари Пау Гасол и Фернандо Алонсо за №1 в Испания

Тенисистът спечели почти 50 процента от гласовете на участвалите испанци

Алкарас е в четвъртия кръг в Рим

Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс 1000" в Рим с награден фонд от осем милиона евро.

Лиа Каратанчева триумфира с титлата в Индиън Харбър Бийч

Българският тенис празнува нов успех! Лиа Каратанчева триумфира с титлата на сингъл на турнира на червени кортове в Индиън Харбър Бийч (САЩ) с награден фонд от 40 хиляди долара.

С обрат: Сабаленка преодоля труден тест в Рим

Световната номер едно с осма поредна победа

Първият 1/8-финалист в Рим: Медведев сломи Мастърс шампион

Бившият носител на трофея от турнира отново е в добра форма