Григор отпадна от „Уимбълдън“ след фамозна драма и 4-часова битка (ВИДЕО)

Григор отпадна от „Уимбълдън“ след фамозна драма и 4-часова битка (ВИДЕО)

Представителят на домакините Артър Фери победи с тайбрек Гришо за първи четвъртфинал в Шлема

Григор Димитров отпадна по изключително драматичен начин в осминафиналите на турнира „Уимбълдън“, след като загуби с 5:7, 6:3, 6:4, 4:6 и 6:7 (7) от представителя на домакините Артър Фери.

Срещата продължи почти 4 часа и предложи страхотно зрелище на централния корт в Лондон, където британецът триумфира след тайбрек и се класира за първи път в кариерата си за четвъртфинал на турнир от Големия шлем.

Младият британец, също както и българина, участва в надпреварата с "уайлд кард" и впечатли родната публика, както и легендата Роджър Федерер, който изгледа двубоя от ложата на Централния корт.

Гришо започна срещата стабилно и спечели откриващия гейм, след което съперникът му изравни, но българинът отново не сгреши на свой сервис, за да вземе аванс при 2:1.

Последва ново изравняване, след което Димитров за трети пореден път в мача спечели на нула своето подаване, за да дръпне с 3:2.

След това сценарият се потрети - британецът стигна до 3:3, а Гришо отговори с четвърти последователен гейм на 0 от сервис, за да направи резултата 4:3 в своя полза.

Последва нова размяна на геймове, за да се стигне до 5:4 в полза на българина.

След това обаче се случи нещо неочаквано, защото Григор Димитров беше пробит на 0, след като беше спечелил 4 поредни сервиса без да загуби точка, а опонентът му се възползва от факта и затвори първия сет при 7:5.

Втората част започна с размяна на геймове, макар че Гришо имаше 2 шанса да пробие още на старта, ала британецът не допусна колебания и изравни за 1:1.

Срещата продължи гейм за гейм до 4:3, когато Григор Димитров демонстрира отлична игра, пробивайки подаването на Артър Фери, за да поведе с 5:3. Това предимство дойде след няколко оспорвани точки, но му осигури комфортна позиция за спечелване на сета. Гришо се възползва и го затвори при резултат 6:3 в своя полза. 

Григор Димитров записа лесен пробив на нула и поведе с 1:0 в третата част, след което затвърди и поведе с 2:0. Впоследствие съперникът му намали, след което Гришо спечели подаването си и се размина за малко с нов пробив.

Така той поведе с 3:2, а след нова размяна на геймове се стигна до 5:4 и Димитров застана на сервис, за да спечели сета. Той го направи, макар да не започна добре гейма, така че в крайна сметка направи решителна крачка към четвъртфиналите на „Уимбълдън“ след 6:4 и преднина от 2-1 сета.

Четвъртата част се превърна в истински трилър. Григор успя да пробие на 2 пъти, но при всеки от случаите допусна веднага след това връщане на пробива и в крайна сметка загуби с 4:6, за да се стигне до пети сет.

В него двамата не допуснаха пробиви като Гришо не трепна дори, когато трябваше да сервира за оставане в мача при резултат 4:5 в полза на британеца. Той успя да изравни - 5:5, след което да вземе първата точка и бе на косъм от втората, но пропусна, така че опонентът му изравни и да спечели подаването си, а после и сета при 6:4.

Така в крайна сметка се стигна до тайбрек, който Фери стартира с едва шестия си ас в срещата. Григор отговори с две точки като по учебник, след което се стигна до ново изравняване и до първия минипробив в двубоя. Той бе за сметка на българина, който изостана с 2:4 и се нуждаеше от ас, за да стигне до 3:4. След това Гришо върна минипробива и направи нов такъв за 5:4! Последва обаче двойна грешка на хасковлията за 5:5, спечелена точка на сервис за 6:5 и поредно изравняване на Фери за 6:6. Последният направи втория си ас в най-подходящия за себе си момент, за да дръпне със 7:6, което се оказа решаващо, защото Гришо допусна грешка на свой сервис и изостана с 6:8. Макар да спечели следващото си подаване и да намали до 7:8, той не можа да се противопостави на британеца, който от линията си заработи 2 точки и затвори мача при 10:7.

Миналата година Григор Димитров отново стигна до четвъртия кръг на „Уимбълдън“, но получи контузия при резултат 2:0 сета срещу бъдещия шампион Яник Синер (Италия). Най-добрият резултат на Димитров на Откритото първенство на Великобритания по тенис е полуфиналът през 2014 година.

Григор започва с италианец в квалификациите US Open

Елизара Янева ще играе с чехкиня в квалификациите на Откритото първенство на САЩ

Кисимов с първа титла при мъжете

Димитър Кисимов спечели титлата на сингъл на турнира на клей за мъже в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Лидия Енчева вицешампионка на турнир в Сърбия

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева стана вицешампионка на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 60 хиляди долара.

Зверев иска да играе на стадиона на Байерн, но не вярва, че ще го напълни

Фенът на Байерн Мюнхен Александър Зверев каза, че би искал да изиграе тенис мач на клубния стадион на баварците „Алианц Арена“, но призна, че подобен план е труден за изпълнение.

Страхотен Донски с титла в Квебек

Александър Донски продължава страхотното си представяне от началото на годината. Националът на България за Купа „Дейвис" спечели титлата на двойки на турнира на твърда настилка от сериите „Чалънджър 125" в Квебек, Канада, с награден фонд 225 хиляди долара.

Пегула детронира Швьонтек и достигна до женския финал в Синсинати

Американката осъществи обрат от пробив пасив в последния сет