Григор Димитров: Усещам, че си връщам нивото

Григор Димитров: Усещам, че си връщам нивото

"Предстои ми още много работа, за да се върна в топ 10"

Григор Димитров коментира със задоволство победата си над Доналд Йънг във втория кръг на турнира в Акапулко.

„Доволен съм отново да си върна доброто чувство на корта. Много неща се промениха за мен, но се надявам да продължа да се подобрявам от мач на мач. Представих се добре днес срещу труден съперник. Играта ми вървеше във всички компоненти и бях доста спокоен. Продължавам стъпка по стъпка", каза българинът, който още веднъж подчерта, че в момента за него най-важна е играта, а не толкова позицията му в световната ранглиста.

„През 2014-а се представих добре не само тук, поддържах високо ниво през целия сезон. Независимо какво се случваше на корта или извън него, бях много стабилен психически и отлично подготвен физически. Сега усещам, че си връщам нивото, но и че ми предстои още много работа, за да постигна целите си и да се завърна в топ 10. Срещам добри съперници, а това е петият ми турнир за годината. Усещам, че съм на верния път, но сега съм фокусиран най-вече върху играта си, а не толкова върху ранкинга и това къде какво имам да защитавам като точки.”

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки