Хачанов е следващият съперник на Григор в Шанхай

Хачанов е следващият съперник на Григор в Шанхай

Медведев отпадна

Руснакът Карен Хачанов ще бъде следващият съперник на Григор Димитров на турнира от сериите Мастърс в Шанхай с награден фонд 8,8 милиона долара. Хачанов, 13-и в схемата, се наложи над Бейбит Жукаев със 7:6(1), 4:6, 6:2 за малко повече от два часа игра. Димитров има три срещи с Хачанов до момента, като и в трите българинът излиза победител. Двубоят между двамата от третия кръг  в Шанхай ще се играе утре.

Американецът Себастиан Корда поднесе изненадата в третия кръг, отстранявайки втория в схемата Даниил Медведев.  Срещата завърши при резултат 7:6 (8), 6:2 в полза на американеца, койтое 26-и поставен в турнира.

Медведев имаше три сетбола в тайбрека на първия сет, но ги пропусна и загуби с 8:10, а във втория Корда доминираше и спечели с 6:2.

Друг руснак -  петият в схемата Андрей Рубльов, победи французина Кентен Алис с 6:4, 7:5 и се класира за третия кръг.

Ето защо Алкарас остана без треньор

Разминавания по условията в договора са довели до изненадващата раздяла между световния номер 1 в мъжкия тенис Карлос Алкарас и неговия треньор Хуан Карлос Фереро, съобщава агенция ДПА.  

Президентът на БФТенис: Специална и изключително успешна година

Президентът и председател на Управителния съвет на Българската федерация по тенис (БФТенис) Стефан Цветков определи 2025 година като изключително успешна.

Нестеров потегли победоносно в Тунис

Българинът преодоля първия кръг в Монастир

Българският тенис влезе в историята на All England Lawn Tennis Club

Българският тенис получи изключително признание. Алманахът „Тенис през три века“, който обобщава 125-годишната история на българския тенис, вече официално се превърна в част от библиотеката на AELTC (All England Lawn Tennis and Croquet Club) в Уимбълдън, съобщиха от БФТ.

Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 131-о място с 557 точки.

Григор Димитров остана 44-и в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 44-ата позиция в световната ранглиста и през тази седмица.