Италиански финал в Неапол: Беретини ще срещне Музети в спор за титлата (ВИДЕО)

Италиански финал в Неапол: Беретини ще срещне Музети в спор за титлата (ВИДЕО)

Двамата постигнаха победи днес

Италианците Матео Беретини и Лоренцо Музети ще си оспорват титлата утре на тенис турнира в Неапол на твърда настилка от сериите АТП 250 с награден фонд от 612 000 долара.

Беретини се наложи трудно над американеца Макензи Масдоналд с 3:6, 7:6 (2), 6:3 за 2:25 часа. Италианецът започна кошмарно мача, като след два пробива изоставаше с 0:5. Въпреки че върна един пробив той загуби първата част с 3:6. Във втория сет двамата си размениха по няколко пробива, за да стигнат до тайбрек, който Беретини спечели със 7:2. Това му вдъхна увереност и той бе по-силен в решаващата част, когато след 3:3 взе инициативата и спечели три поредни гейма и целия мач.

Музети стигна до финала след успех над сърбина Миомир Кецмановмич с 6:3, 6:4 за час и половина. Италианецът имаше предимство от самото начало на мача и не допусна в нито един момент да бъде затруднен. 

Александър Василев: Тази победа е на целия отбор

Героят на България за Купа "Дейвис" говори след успеха си над Емил Руусувуори в Пловдив

ФЕНОМЕНАЛНО: Александър Василев класира България! (ВИДЕО)

Новото ни "златно момче" с втора победа срещу Финландия

Пети мач решава спора между България и Финландия

Янаки Милев загуби от Ееро Васа

Чехия и Белгия се класираха за финалите на Купа Дейвис

Така тези тимове се присъединяват към Германия, Аржентина, Австрия, Франция и Италия, които ще се борят за трофея

Александър Донски и Пьотр Нестеров откроиха ролята на публиката за победата им срещу финландците (ВИДЕО)

Двамата дадоха аванс на България

БРАВО! България поведе на Финландия с 2:1

Донски и Нестеров спечелиха мача на двойки

Александър Василев: Мечтан дебют за мен (ВИДЕО)

"Изключително щастлив съм", каза тенисистът

БРАВО! Александър Василев даде аванс на България срещу Финландия (ВИДЕО)

Александър Василев записа успешен дебют за националния отбор на България за Купа „Дейвис“

Иван Пешев връчи премии от ММС на Иванов и Василев

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев премира №1 и №2 в юношеския тенис Иван Иванов и Александър Василев, както и техните треньори Кристин Грозданов и Михаил Петров.