Изтеглиха жребия на най-големият аматьорски тенис турнир по черноморието

Изтеглиха жребия на най-големият аматьорски тенис турнир по черноморието

Вижте подробности

Точно 80 тенисисти ще се включат в най-големия индивидуален аматьорски тенис турнир VS Sport Open 2023.

В битката в двете категории ще се включат най-добрите аматьори и любители от цяла България. Надпреварата ще продължи три дни на кортовете на ТК Ника в бургаския квартал Сарафово, като двубоите започват в събота в 8,30.

Турнирът е разделен в две категории Любители и Екстра. При любителите групите са 14 на брой, докато в Екстрата са 6. Срещите при Любителите започват със седем групи, които ще се играят сутринта и още седем следобед.

На фаза 1/16 финали се класират първите двама в 14-те групи, както и 4-те най-добри трети. След приключването на груповата фаза на този формат на 06.05, ще бъде теглен жребият за елиминационната фаза, като 1/16 и 1/8-финалите ще се играят на 07.05 неделя. 1/4,1/2-финалите ще се играят на 08.05.2023-понеделник.

Миналогодишният шампион в турнира Христо Петров, този път ще има сериозна конкуренция, като сред най-сериозните претенденти са Тошко Митев, Станислав Манолов, Тома Чонков, Данаил Асъмов, Венцислав Башев, Христо Митев и Атанас Атанасов. В екстрата титлата си ще защитава Иван Притъргов, който е може би най-добрият аматьор в България.

Притъргов ще има сериозна конкуренция и този път, като според местните специалисти шансове имат още Дани Куриян, Слави Делчев, Дмитрий Каска и Християн Маноилов и Георги Плешков. Организаторите обещават много награди и изненади за участниците, като освен купите и медалите, победителите в двете групи ще получат и чисто нова електрическа тротинетка.

Кузманов бие в Загреб

Родният тенисист надделя над Виктор Дурасович

Браво! Иван Иванов с летящ старт в Сентендре

16-годишният българин се разправи с колумбиец

Наши тенис таланти бият в Рим

Четирима продължават във втори кръг

Кузманов с победа в Загреб

Българинът е поставен под №2 в турнира от сериите "Чалънджър"

Надал изпревари Пау Гасол и Фернандо Алонсо за №1 в Испания

Тенисистът спечели почти 50 процента от гласовете на участвалите испанци

Алкарас е в четвъртия кръг в Рим

Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс 1000" в Рим с награден фонд от осем милиона евро.

Лиа Каратанчева триумфира с титлата в Индиън Харбър Бийч

Българският тенис празнува нов успех! Лиа Каратанчева триумфира с титлата на сингъл на турнира на червени кортове в Индиън Харбър Бийч (САЩ) с награден фонд от 40 хиляди долара.

С обрат: Сабаленка преодоля труден тест в Рим

Световната номер едно с осма поредна победа

Първият 1/8-финалист в Рим: Медведев сломи Мастърс шампион

Бившият носител на трофея от турнира отново е в добра форма