Жалко: Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна в Мадрид (ВИДЕО)

Жалко: Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна в Мадрид (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Българинът отстъпи след обрат пред канадеца Габриел Диало

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби от канадеца Габриел Диало след 7:5, 6:7 (7), 4:6 на тенис турнира в Мадрид от сериите "Мастърс".

Това бе първи мач между двамата, който продължи два часа и 22 минути.

Така Димитров остана със 100 точки за ранглистата на АТП и си осигури 90 445  евро от наградния фонд на турнира. В следващия си мач щастливият губещ Диало ще играе срещу победителя от двубоя между австралиеца Алекс Де Минор и италианеца Лоренцо Музети. Преди този турнир канадецът е имал само една победа на клей в АТП.

В първия сет канадецът Диало сервираше много добре, докато Димитров имаше известни трудности с първия си сервис, но все пак взимаше подаванията си. Така се стигна до 5:5 и сервис на Диало, който направи два двойни грешки. Това позволи на Димитров да стигне до първа точка за пробив и да го постигне веднага след отлично излизане на мрежата. След това българинът бе стабилен и на сервис, като затвори първата част при 7:5 за 48 минути игра.

Във втория сет Григор Димитров имаше критичен момент в четвъртия гейм, когато при 1:2 за съперника и негов сервис изоставаше с 15:40. Той обаче успя да изравни, а след това и да спечели гейма, с което изравни. До края на сета Димитров не загуби повече нито една точка на свой сервис, но и високият 203 см съперник сервираше мощно, като се стигна до тайбрек при 6:6.

Решаващият гейм започна с минипробив на българина при сервис на канадеца. Диало обаче веднага успя да върне пробива и изравни. Двамата смениха полетата при 3:3. Димитров успя да направи още един мини пробив в много важен момент за 5:3, с което даде заявка, че може да затвори мача при свой сервис. Димитров стигна до два мачбола при 6:4, но пропусна първия на свой сервис, като пресили форхенда си и прати топката в аут. Канадецът спаси и втория мачбол при свое подаване. След това Димитров стигна до трети мачбол и 7:6 на свой сервис, но отново прати топката в аут от форхенд. След това съперникът му направи минипробив и вече взе инициативата. Като след това спечели частта с 9:7 и стигна до трети сет. По време на тайбрека Димитров направи плонж на корта, при което разрани коляното си и кокалчетата на дясната си ръка и се наложи да му бъде оказана медицинска помощ.

Третият сет започна по най-неподходящия начин за Димитров, който допусна още на старта му първи пробив в мача. Диало след това затвърди пробива, като поведе с 2:0. След това българинът спечели гейм на нула, за да намали разликата. При този резултат канадецът влезе в съблекалните за медицински таймаут. Диало сервираше много добре до края на мача, като българинът рядко успяваше да влиза в разигравания при подаването на съперника. Така Диало затвори мача с 6:4 на свой сервис, а Григор Димитров отпадна от турнира.

Алкарас и Фриц са първите потвърдени за Laver Cup 2026

Следващото издание на демонстративната надпревара ще се проведе в Лондон

Анас Маздрашки с две победи за ден в Испания

Българинът стартира успешно участието си в Алкала де Енарес

Иван Иванов загуби на старта в Анталия

Световният номер 1 в ранглистата при юношите – Иван Иванов, претърпя тежко поражение още на старта на мъжкия тенис турнир на клей в турския курорт Анталия

Александър Донски с нова победа в Бергамо

Българинът преодоля първия кръг в основната схема

Джокович инвестира в Гърция

24-кратният шампион от Големия шлем и бивш номер едно в света Новак Джокович инвестира приблизително 20 милиона евро в създаването на тенис клуб в гръцкия град Елиникон, южно от Атина, съобщиха гръцките медии, цитирани от Punto de Break.

Алкарас отказа Купа Дейвис

Световният номер едно Карлос Алкарас се оттегли от финалите на неофициалното световно отборно първенство за Купа Дейвис в Болоня поради травма на подколянното сухожилие.

Карлос Алкарас под въпрос за Купа Дейвис

Световният номер 1 Карлос Алкарас премина спешни медицински прегледи днес следобед, за да се установи сериозността на контузията в дясното му бедро.

Синер: Сега е време за почивка

„2025 бе една специална година с възходи и падения“

Джокович подобри още едно постижение на Федерер

Сърбинът продължава да задминава рекордите на най-големите си съперници