Калоян Димитров отстъпи на финала на международния турнир на ТК „Левски“

Калоян Димитров отстъпи на финала на международния турнир на ТК „Левски“

Българинът Калоян Димитров, който беше водач в схемата на международния турнир за юноши и девойки до 14 години от трета категория на Тенис Европа, провел се на кортовете на ТК „Левски“ в София, не успя да спечели титлата

Българинът Калоян Димитров, който беше водач в схемата на международния турнир за юноши и девойки до 14 години от трета категория на Тенис Европа, провел се на кортовете на ТК „Левски“ в София, не успя да спечели титлата.

Във финалната среща държавният първенец от „Локо98“ (Пловдив) Димитров отстъпи на непоставения грък Панайотис Костарас с 2:6, 1:6. Възпитаникът на треньора Георги Чочев стигна до точка за пробив в първия гейм на двубоя, но оттам до края на мача съперникът му диктуваше играта.

От понеделник Калоян Димитров ще играе на международния турнир в Банкя, където също ще бъде водач в схемата.

Шампионка при девойките стана Жана Божович от Сърбия. Четвъртата поставена се наложи в мача за титлата над третата Мария Еленова от Македония с 6:1, 3:6, 6:1. След разменени сетове, в третата част Божович поведе с 3:0 с два пробива. Еленова върна единия, но след това да края на двубоя не успя да вземе повече геймове.

Яник Синер: Тази победа е мечта на мечтата

Новият шампион на "Уимбълдън" коментира успеха си

Гергана Топалова отпадна в Хамбург

Виктория Томова ще започне от основната схема

Кудерметова и Елизе Мертенс с титла на „Уимбълдън“

Вълнуващ финал при женските двойки в Лондон

Шампионът Иван Иванов: Много мечтаех за този момент (ВИДЕО)

"Надявам се да се видим отново и през следващите години", каза българският тенисист

ФАМОЗНО: България има шампион на „Уимбълдън“(ВИДЕО)

Иван Иванов пренаписа историята - спечели турнира без загубен сет

Иван Иванов ще бъде №1 в света при юношите

Българският талант ще играе финал на Уимбълдън по-късно днес

Иван Иванов излиза за титлата от Уимбълдън

Българският тенис е изправен пред исторически ден, след като 16-годишният Иван Иванов излиза за титлата на "Уимбълдън" днес.

Швьонтек след триумфа на Уимбълдън: Всичко изглежда супер нереално

Тя победи на финала Анисимова с разгромното 6:0, 6:0

Финал? Швьонтек не даде и гейм на Анисимова за триумф на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Полякинята намери място в историята