Шампионът Иван Иванов: Много мечтаех за този момент (ВИДЕО)

Шампионът Иван Иванов: Много мечтаех за този момент (ВИДЕО)

"Надявам се да се видим отново и през следващите години", каза българският тенисист

Новият шампион на Уимбълдън сред юношите - Иван Иванов, благодари на треньорите си и за публиката веднага след триумфа в Лондон.

Той не остави шансове на всичките си шест съперници, след като не даде и сет на "свещената трева". 

“Много мечтаех за този момент! Искам да благодаря на всички по трибуните за подкрепата, която ми оказахте", заяви Иван Иванов.

"Искам да благодаря и на целия ми треньорски екип, на всички, които ме подкрепиха в това пътуване. Надявам се да се видим отново и през следващите години", сподели тенисистът пред публиката в Лондон.

"Чувството е уникално. Да имам привилегията да играя на корт №1, на финал на "Уимбълдън" е нещо уникално за мен и наистина не съм го очаквал", заяви Иван Иванов.

"Все пак играта ми се подобрява с всяка тренировка, с всеки ден. Аз искам да напредвам, искам да се развивам и мисля, че това ми донесе успех днес", допълни той и сподели, че най-трудно му е било на полуфиналите, когато спечели със 7:6(7), 7:6(5) срещу Макс Шьонхаус (Германия). Така той се реваншира за загубата си от същия опонент в полуфиналите на "Ролан Гарос".

"Най-трудният ми мач беше на полуфинала срещу германеца, тъй като бях загубил от него на полуфинала на "Ролан Гарос" и да взема реванш на "Уимбълдън" е нещо уникално. На финала не беше толкова лесно, но го направих да изглежда така и съм много щастлив. Посвещавам тази титла на моя отбор, на цяла България и на всички, които стоят зад мен! Идва Откритото първенство на САЩ и ако мога да направя добър резултат там ще бъде добре за мен“, завърши Иванов.

Това бе първи финал за България на сингъл при юношите от 17 години насам. През 2008-а година Григор Димитров спечели Уимбълдън и US Open. 

Моментът можеше да е още по-забележителен, ако Александър Василев беше елиминирал Карки на полуфиналите и бе срещнал във финала Иван Иванов.

Яник Синер: Тази победа е мечта на мечтата

Новият шампион на "Уимбълдън" коментира успеха си

Гергана Топалова отпадна в Хамбург

Виктория Томова ще започне от основната схема

Кудерметова и Елизе Мертенс с титла на „Уимбълдън“

Вълнуващ финал при женските двойки в Лондон

ФАМОЗНО: България има шампион на „Уимбълдън“(ВИДЕО)

Иван Иванов пренаписа историята - спечели турнира без загубен сет

Иван Иванов ще бъде №1 в света при юношите

Българският талант ще играе финал на Уимбълдън по-късно днес

Иван Иванов излиза за титлата от Уимбълдън

Българският тенис е изправен пред исторически ден, след като 16-годишният Иван Иванов излиза за титлата на "Уимбълдън" днес.

Швьонтек след триумфа на Уимбълдън: Всичко изглежда супер нереално

Тя победи на финала Анисимова с разгромното 6:0, 6:0

Финал? Швьонтек не даде и гейм на Анисимова за триумф на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Полякинята намери място в историята

Британци спечелиха титлата на „Уимбълдън“

Джулиан Кеш и Лойд Гласпул завоюваха първи трофей от Големия шлем като двойка