Кузманов е полуфиналист в Буенос Айрес

Националът на България за Купа "Дейвис" продължава с великолепното си представяне на турнира от сериите "Чалънджър"

Димитър Кузманов продължава с великолепното си представяне на турнира от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара.

Националът на България за Купа "Дейвис" победи с 6:4, 6:2 Бастиан Мая от Чили за 85 минути игра.

Мико започна много добре срещата и поведе с 3:0. Мая успя да изравни за 3:3, но Кузманов стигна до нов пробив в гейм №10 и спечели с 6:4 за 39 минути.

Във втората част Кузманов отново започна силно и поведе с 3:0. До края на срещата Мико нямаше проблеми и затвори мача с 6:2.

На полуфиналите Кузманов ще играе срещу един от аржентиците - Факундо Аргуейо или Педро Качин.

До момента Мико заработи 29 точки за световната ранглиста.