Локомотив Пловдив е новият шампион от Държавното отборно за жени

Локомотив Пловдив е новият шампион от Държавното отборно за жени

Петя Аршинкова победи с 6:2, 6:3 Виктория Очева, докато Виктория Бърдарова се справи с 6:1, 6:2 с Никол Йорданова

Петя Аршинкова и Виктория Бърдарова спечелиха титлата за „Локомотив“ Пловдив от Държавното отборно първенство за жени, което завърши днес. Шампионатът, с награден фонд от 5 000 лева, се проведе на кортовете в Банкя. 

 

Аршинкова и Бърдарова не загубиха нито един мач по време на първенството, като в днешния финал се наложиха над тима на „НСА“.

 

Аршинкова победи с 6:2, 6:3 Виктория Очева, докато Бърдарова се справи с 6:1, 6:2 с Никол Йорданова. 

 

„Имаше напрежение, защото с Петя за пръв път играем заедно в един отбор. Много съм доволна от развоя на първенството и серията ни от победи“, коментира Бърдарова. 

 

„През целия турнир играхме много добре. Показателен е фактът, че нито веднъж не ни се наложи да излезем на корта за мач на двойки. Щастливи сме и сега ще се насладим на този успех“, добави и Петя Аршинкова. 

 

Двете получиха своята шампионска купа и медалите си от кмета на град Банкя и вицепрезидент на Българската федерация по тенис Рангел Марков. 

 

„За пръв път в тези 4 години, в които Държавното отборно първенство се провежда тук, „Локомотив“ Пловдив печели титлата. Поздравявам победителките за прекрасната им игра“, сподели Марков. 

 

Финалистките от „НСА“ бяха наградени от управителя на ВСК „Кентавър“ г-жа Петя Кръстева. 

 

На трето място се класираха състезателките на ТК "15:40", който спечелиха бронзовите медали, след като надиграха съперничките си от ТК "Левски" с 2:1 победи.

Карлос Алкарас с осма поредна победа за сезона (ВИДЕО)

Световният номер едно преодоля първия си съперник в Доха

Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.

Лиа Каратанчева отпадна на старта в Мидланд

Лиа Каратанчева отпадна в пърия кръг на сингъл на турнира по тенис в зала в Мидланд (САЩ) от сериите УТА 125.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.