Маркос Багдатис отказа участие на олимпийските игри

Маркос Багдатис отказа участие на олимпийските игри

Причината е контузия

Маркос Багдатис отказа участие от олимпийския турнир по тенис в Рио де Жанейро. Кипърският тенисист не може да се възстанови от контузия в лакътя и поради тази причина пропуска Игрите в Бразилия, които стартират на 5 август.

 
31-годишният Багдатис, заемащ 42-ото място в световната ранглиста, е финалист от Откритото първенство на Австралия през 2006 година. На Олимпиадата в Лондон през 2012 година Багдатис загуби срещу Анди Мъри в среща от осминафиналите.
 
"Ясно е, че не съм готов на 100 процента, за да участвам. Няма да играя на олимпийските игри, защото това би означавало да се отнеса нечестно към моята страна. Тъжен съм заради отпадането ми от олимпийския отбор на Кипър. Вече информирах федерацията по тенис за това", заяви Маркос Багдатис.
"Щастливата губеща" Антония Ружич е на 1/4-финал в Дубай след отказване на Елена Рибакина

Водачката в схемата се оттегли заради здравословни проблеми

Две българки достигнаха до четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Монастир

Ива Иванова и Йоана Константинова записаха победи

Карлос Алкарас с осма поредна победа за сезона (ВИДЕО)

Световният номер едно преодоля първия си съперник в Доха

Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.