Медведев триумфира в Синсинати

Медведев триумфира в Синсинати

Руснакът с първа титла от турнири Мастърс

Руснакът Даниил Медведев спечели титлата от турнира “Мастърс” в Синсинати, след като победи във финала белгиеца Давид Гофен със 7:6 (3), 6:4.
 
Така 23-годишният руснак, който по-рано през година триумфира на турнира “София Оупън”, спечели общо пета титла в кариерата и първа от сериите “Мастърс”, което ще го изкачи до петата позиция в световната ранглиста.
 
За Медведев това беше също така 44-и успех през сезона, като той е абсолютен лидер по този показател, а втори с 41 победи върви Рафаел Надал.
 
Медведев също така стана най-младият шампион в Синсинати от 2008 година насам, когато триумфира 21-годишният тогава Анди Мъри.
 
На полуфиналите Медведев впечатли с успех над Новак Джокович след обрат до 3:6, 6:3, 6:3. В преките сблъсъци с Гофен той поведе с 2-1 победи. Солидната игра от основната линия в заключителната битка позволи на руснака да вземе сладко отмъщение от опонента за петсетовото поражение на Уимбълдън.
 
Медведев се намира в невероятна форма през август, като игра финал в трети пореден турнир. Той загуби битката за титлата във Вашингтон след два тайбрека срещу австралиеца Ник Кирьос - 6:7 (6), 6:7 (4) в началото на месеца, а след това достигна до финала на канадския “Мастърс” в Монреал, където взе само три гейма на Рафаел Надал - 3:6, 0:6.

 

Швьонтек се справи с Рибакина и се класира за финала в Синсинати (ВИДЕО)

В спор за трофея тя ще срещне Джазмин Паолини или Вероника Кудерметова

Лайович: Джокович е фаворит срещу Алкарас и Синер на US Open

Душан подкрепи сънародника си

Александър Зверев с контузия точно преди US Open?

Александър Зверев остави сериозни притеснения след поражението си от Карлос Алкарас в полуфинала на Мастърса в Синсинати, като германецът завърши мача в очевиден физически дискомфорт

10 българи ще участват на турнира ATP Challenger 75 в София

Александър Донски ще стартира срещу Даниел Михалски (Полша)

Ива Иванова е вицешампионка на двойки в Тунис

Българката е трета на сингъл

Зденек Коларж спечели титлата на сингъл на турнира ATP Challenger 50 в София

Стефан Латинович (Сърбия) и Марат Шарипов (Русия) шампиони на двойки

Зверев продължава напред в Синсинати с лесна победа

Александър Зверев постигна изненадващо лесна победа с 6:2, 6:2 над шампиона от Торонто Бен Шелтън

Швьонтек се класира за полуфиналите в Синсинати

Полякинята ще срещне Елена Рибакина

Лидия Енчева отпадна на четвъртфиналите в Румъния

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Отопени (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.