Надал спря Григор Димитров в Базел (ВИДЕО)

Гришо остана без победа над Матадора

Григор Димитров не успя да достигне четвъртфиналите на АТР 500 турнира в Базел. Рафаел Надал победи българина след 6:4, 4:6, 6:3 за над два часа битка. Това е седма победа от седем мача на испанеца срещу Гришо и втора за сезона.

Бившият номер 1 ще се изправи в петък срещу Марин Чилич или Теймураз Габашвили.

Най-добрият български тенисист ще загуби 90 точки, тъй като миналата година достигна четвъртфиналите, където пък загуби от Роджър Федерер.

СЕТ 1:
Отличен старт за българина, който проби още в първия гейм. Надал допусна няколко непредизвикани грешки и Григор стигна до точка за пробив при 40:30, която реализира. Българинът затвърди аванса си като поведе с 3:1. В последната точка той впечатли със страхотен прехвърлящ удар. Малко по-късно с изключително убедителен гейм на нула Гришо пък дръпна с 4:2. За съжаление на българина Надал убедително върна пробива за 4:4. Той изигра много стабилен осми гейм, а в точката за пробив завърши с добро излизане на мрежата. След това Рафа затвори на нула, за да поведе 5:4. Това тотално пречупи Димитров, който въпреки че поведе веднага след това, допусна пак да загуби подаването си, а с това и сета.

СЕТ 2:
Надал започна лошо втората част. След няколко грешки изпадна в ситуация 30:40. Димитров рискува и се възползва добре от шанса, за да пробие. Сривът в играта на Надал продължи и Гришо се възползва максимално добре, за да поведе 3:0. При 4:1 Григор отново показа колебание. Той трепна и бе пробит след негова двойна грешка. Испанецът продължи да вдига нивото и спечели седмия гейм, с което удължи серията си на три поредни. Димитров отговори подобаващо като намери първия си сервис и затвори с лекота за 5:3. Рафа впечатли с чудесно воле и с убедителна игра заставя българина да сервира за втория сет. Три фантастични форхенда на Григор Димитров му дадоха възможност с лекота да спечели и да вкара мача в пълния му формат.

СЕТ 3:
Във втория гейм Гришо започна отлично и при сервис на Надал дръпна 30:0. Опитният испанец обаче не трепна и с търпелива игра изравни 30:30. Последва нова непредизвикана грешка на бившия номер 1, а за капак и двойна грешка и пробивът стана реалност. Димитров сервира добре и затвърди за 2:0. В третия гейм Гришо поведе 30:0, но след това допусна поредица от елементарни грешки и Надал върна пробива - 2:2. В шестия гейм Надал имаше точка за пробив, която Димитров спаси с мощен форхенд. Последва нов шанс за испанеца, но и този път той не се възползва. При 4:3 Надал стигна до аванс 40:15 и при втория шанс за пробив, Димитров се пречупи като прати топката в аут. Григор имаше своите шансове и поведе 30:15, а впоследствие 40:30. Точката за пробив обаче бе спасена с убедителен форхенд. Григор заслужи нова с добра игра в защита, но пак не се възползва. При първия си мачбол бившият номер 1 затвори мача.