Нишикори преодоля с лекота четвъртфиналите в Буенос Айрес

Нишикори преодоля с лекота четвъртфиналите в Буенос Айрес

Японецът победи с 6:1, 6:4 Жоао Соуза

Поставеният под номер 1 в схемата Кей Нишикори преодоля с лекота четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже в Буенос Айрес, след като се наложи с 6:1, 6:4 над Жоао Соуза. Следващият съперник на японеца, пети в света, е представителят на домакините Карлос Берлок, който надви бразилеца Тиаго Монтейро с 3:6, 6:2, 6:3.

 

Нишикори стигна до пробив още в дебютния гейм и след това поведе с 4:0, за да затвори първия сет след точно половин час игра. Във втория сет двамата бяха равностойни и дори нямаха възможност за пробив до десетия гейм, в който японецът стигна до допълнителни разигравания и се възползва още от първия си мач-пойнт. На другия полуфинал ще играят украинецът Александър Долгополов и испанецът Пабло Карено.

Румънски триумф в Кливланд, Сорана Кърстя спечели титлата в тенис турнира

Тя победи на финала Ан Ли

Екатерина Александрова оформи руски финал на турнира по тенис за жени в Монтерей

Това стана след отказване на Мари Боузкова

Бен Шелтън даде сериозна заявка за US Open

Американецът пристига в Ню Йорк с надежда за триумф

Сабаленка преди US Open: Искам да завърша сезона с титла от Големия шлем

Водачката в световната ранглиста Арина Сабаленка се надява, че ще може да използва уроците, които е научила по време на трудния сезон, за да стане първата шампионка, която защитава титлата си на Откритото първенство на САЩ при жените от повече от десетилетие.

Шарапова тръпне за Залата на славата

Рускинята Мария Шарапова е развълнувана от приемането си в международната Зала на славата на тениса, призна самата тя, цитирана от агенция ТАСС.

 Ан Ли срещу Сорана Кърстя на финала в Кливланд

Представителката на домакините Ан Ли ще играе срещу румънката Сорана Кърстя на финала на турнира по тенис на твърда настилка в Кливланд (САЩ) с награден фонд 275 хиляди долара.

Джокович иска повече пари за тенисистите

Новак Джокович заяви, че тенисистите трябва да получават по-голям дял от приходите на турнирите от Големия шлем.

Диана Шнайдер на финал в Мексико

Рускинята Диана Шнайдер се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Монтерей (Мексико) с награден фонд над 1 милион долара.

Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп на финал в САЩ

Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Уинстън-Сейлъм (САЩ) с награден фонд 798 335 долара.