Ноле срещу Мъри на полуфинал в Шанхай (ВИДЕО)

Ноле срещу Мъри на полуфинал в Шанхай (ВИДЕО)

Сърбинът имаше проблеми единствено в първия сет, който спечели след тайбрек

Двукратният шампион и водач в основната схема Новак Джокович (Сърбия) се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 7 милиона долара.

Сърбинът победи Бърнард Томич (Австралия) със 7:6, 6:1 за 87 минути и записа 15-а поредна победа.

Джокович ще се опита да спечели титлите в Пекин и Шанхай за трети път в кариерата си след 2012 и 2013 година. Преди миналата седмица той за шести път триумфира в китайската столица като загуби само 18 гейма в пет мача.

Джокович е в серия от 22-3 в Шанхай. Преди двубоя с Томич сърбинът нямаше повече от четири загубени гейма в един сет от финала на Откритото първенство на САЩ срещу Роджър Федерер.

22-годишният Томич спаси два сетбола при 4:6 в тайбрека, след което номер 1 в света спечели с 8:6 точки. Сърбинът нямаше проблеми във втория сет, в който поведе с 5:1.

"Беше много добър първи сет. Показахме качествен тенис и двамата. Особено Бърнард беше страхотен. Започнах втория сет с пробив, което ми вдъхна увереност", заяви 28-годишният Джокович.

За място на финала той ще играе срещу номер 3 в схемата Анди Мъри (Великобритания), който разгроми петия поставен Томаш Бердих (Чехия) с 6:1, 6:3 за 79 минути. Мъри доминираше изцяло в срещата и завърши с 8 аса и 4 пробива. Джокович има 19 победи и 9 загуби в двубоите срещу Мъри.

Донски отпадна и на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален WINBET тенис център в Борисовата градина.

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център

Пореден провал: Циципас допусна тежка загуба

Гъркът не спира да достига нови “нива” в пропадането си

Най-очакваната двойка на US Open загуби в първи кръг

Карлос Алкарас и Ема Радукану с поражение срещу топ поставените

Джокович отпадна на смесените двойки в Ню Йорк

Сръбският тандем загуби още на старта на US Open

Вики Томова успя да се справи с първия кръг на квалификацията на US Open

Българката победи Ирене Ескориуела с лекота

Александър Донски продължава напред при двойките на 1/4-финалите на турнира в София

Българинът записа успех

Голям удар за организаторите на US Open! Синер се оттегли от турнира за смесени двойки

Италианецът трябваше да си партнира с Катержина Синякова