ОБЗОР: Джокович победи Корда и се зарадва, че сервисът му отново е печеливш

ОБЗОР: Джокович победи Корда и се зарадва, че сервисът му отново е печеливш
Източник: БГНЕС

Ноле си осигури мач с Григор Димитров на полуфиналите в Маями, Фриц спечели със 7-ия си мачбол

Новак Джокович е на две победи от спечелването на титла номер 100 в кариерата, след като победи Себастиан Корда с 6:3, 7:6(4) и достигна до полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Маями.

В спор за място на финала тази вечер сърбинът ще срещне своя добър приятел Григор Димитров, който достигна до тази фаза след тежка близо тричасова победа над Франсиско Серундоло 24 часа по-рано. Джокович има солидно предимство в директните двубои с 12 победи срещу една за българина.

Джокович, 24-кратен шампион от Големия шлем, губеше от Корда с 2:5 във втория сет, но пречупи американеца, който сервираше при 5:3 за спечелване на сета. Сърбинът направи пробив, след което приключи мача след тайбрек.

"Само една дума - сервис. Най-добрият ми сервис от много време насам, но особено днес имах нужда от него във втория, за да се опитам да се върна“, каза Джокович пред Tennis Channel.

"В тайбрека няколко точки наистина решиха победителя, уинър при сервис 5:4, ас при 6:4, за да завърша мача", коментира Джокович.

Победата гарантира, че Джокович, който навършва 38 години през май, стана най-възрастният полуфиналист от турнир от сериите Мастърс, изпреварвайки Роджър Федерер, който достигна финалната четворка в Индиън Уелс и Маями на възраст 37 години и седем месеца през 2019 г.

Мачът първоначално беше насрочен за сряда, но беше отложен по правилата на ATP, целящи да се избегне протакането на мачовете в ранните часове на нощта.

Четвъртият поставен Джокович се бори за рекордна седма титла от Маями Оупън.

Непоставеният чех Якуб Меншик победи със 7:6(5), 6:1 17-ия в схемата французин Артур Фис и ще срещне американеца Тейлър Фриц на полуфиналите, след като надигра италианеца Матео Беретини със 7:5, 6:7(7), 7:5.

Третият поставен Фриц имаше шест мачбола във втория сет, Беретини оцеля, пращайки мача в трети сет, в който американецът успя да се наложи със седмия си мачбол.

Известни са потенциалните съперници на България за Световна група I на Купа „Дейвис“

България научи възможните си съперници за мача от Световна група I на Купа „Дейвис", който ще се проведе на 19 i 20 септември.

Две българки стартираха с победи на сингъл на турнир по тенис в Монастир

Ива Иванова и Йоана Константинова се класираха за втория кръг

Много жалко! Гришо започна отлично в Далас, но след трисетова битка отпадна (ВИДЕО)

Алекс Микелсен обърна българина

Антъни Генов се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Монастир

Българинът и полския му партньор Пьотр Павлак надделяха със зор срещу френско-алжирска двойка

Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в Далас (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира на твърди кортове в Далас

Григор и 19-годишният Георги ще търсят изненада на двойки в Далас

Българската двойка среща Бен Шелтън и Александър Ковачевич