Пабло Буста спря норвежки тийнейджър на полуфиналите в Рио

Пабло Буста спря норвежки тийнейджър на полуфиналите в Рио

Испанецът обърна Каспер Рууд и ще спори за титлата

Испанецът Пабло Кареньо Буста изоставаше с един сет, но отстрани норвежкия тийнейджър Каспер Рууд с 2:6, 7:5, 6:0 и ще играе на финала на турнира по тенис в Рио де Жанейро.

Рууд, който влезе в този турнир с уайлдкард, игра за първи път в кариерата си на полуфинал в турнир на АТР.  Но 18-годишният скандинавец се предаде в последния сет и нямаше аргументи срещу Кареньо Буста.

24-ият в света испанец ще играе за титлата срещу Доминик Тийм (Австрия), който пък разгроми Алберт Рамос-Виньолас с 6:1, 6:4.

Рамос-Виньолас сякаш се беше засилил да прати мача в трети сет, след като проби подаването на Тийм и изравни за 4:4.

Но австрийската надежда върна бързо пробива и приключи интригата, като спечели подаването си на нула.

Яник Синер назначи нов треньор в щаба си

Шампионът от "Уимбълдън" Яник Синер назначи отново фитнес треньора си Умберто Ферара с незабавен ефект, обяви италианският тенисист, цитиран от Ройтерс.

Бен Шелтън стартира с победа на турнира във Вашингтон

Камерън Нори отстрани втория в схемата Музети

Винъс Уилямс стана най-възрастната с победа в професионалния тенис

Американката Винъс Уилямс стана най-възрастната тенисистка с победа в професионалния тенис тур от 21 години насам, след като спечели с 6:3, 6:4 срещу сънародничката си Пейтън Стърнс на турнира във Вашингтон с награден фонд 1.282 милиона долара. 

Шиникова се класира за втория кръг на турнира във Фигейра Да Фос

Тя елиминира австралийка

Алкарас аут от Мастърса в Торонто

Испанецът иска да си вземе почивка

Гришо и Сабаленка играят на двойки

Григор Димитров най-вероятно ще бъде напълно възстановен за участието си в Откритото първенство на САЩ, въпреки неотдавнашната му травма на гръдния мускул.

22 българчета ще играят във втория кръг на турнир от категория J30 в София

Вижте всички резултати

Виктория Томова с фалстарт в Прага

Българката загуби от италианска квалификантка в първия кръг на тенис турнира в чешката столица

Бойко Борисов поздрави Иван Иванов и Александър Василев за представянето им на Уимбълдън

Лидерът на ГЕРБ обеща, че подкрепата за българските спортисти ще продължи