Павлюченкова се класира за финала на „Ролан Гарос“ (ВИДЕО)

Павлюченкова се класира за финала на „Ролан Гарос“ (ВИДЕО)

Рускинята ще спори с гъркиня или чехкиня за титлата

Рускинята Анастасия Павлюченкова се класира за финала на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 31 Павлюченкова победи друга дебютантка на полуфинал в турнирите от Големия шлем Тамара Зиданшек (Словения) със 7:5, 6:3 за 94 минути.

Зиданшек стартира двубоя с пробив и аванс от 2:0, но рускинята обърна до 5:3. Тя не успя да затвори сета при първата си възможност на сервис, но след това реализира нов брейк за 7:5.

Във втората част Павлюченкова дръпна с 4:1 и не допусна да бъде застигната.

"За мен е много емоционален, специален момент. Трудно ми е да говоря. Тенисът е спорт и на психика. Мачът беше много тежък, трябваше да се трудя през лятото време. Мислех много и върху тактиката. Сега е важно да се възстановя добре и да бъда максимално концентрирана за финала в събота. Ще дам всичко от себе си", коментира победителката, която с успеха се завръща в топ 20 на световната ранглиста.

"Имах тактически план, знаех, че има тя добър форхенд и се опитвах да го избягвам. Тя е много опасна съперничка. Щастлива съм, че изпълних тактиката си и нещата се получиха. Знаех, че всяка точка е много важна и през цялото време бях концентрирана. Имаше момент, в които бях малко пасивна и това доведе до някои проблеми. Във втория сет започнах да играя с повече мощ и това също даде резултат", допълни тя.

Павлюченкова стана първата рускиня след Мария Шарапова на финал в Шлема от януари 2015 година в Мелбърн.

В спора за трофея тя очаква победителката от двубоя между Мария Сакари (Гърция) и Барбора Крейчикова (Чехия).

Динко Динев преодоля втория кръг в Анталия

Българският тенис-талант Динко Динев преодоля втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара, след като отстрани в три сета румънеца Стефан Илие Богдан Петре

Адриан Андреев с победен старт в Мароко

Адриан Андреев стартира с победа на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Агадир (Мароко) с награден фонд 15 хиляди долара

Ето защо Алкарас остана без треньор

Разминавания по условията в договора са довели до изненадващата раздяла между световния номер 1 в мъжкия тенис Карлос Алкарас и неговия треньор Хуан Карлос Фереро, съобщава агенция ДПА.  

Президентът на БФТенис: Специална и изключително успешна година

Президентът и председател на Управителния съвет на Българската федерация по тенис (БФТенис) Стефан Цветков определи 2025 година като изключително успешна.

Нестеров потегли победоносно в Тунис

Българинът преодоля първия кръг в Монастир

Българският тенис влезе в историята на All England Lawn Tennis Club

Българският тенис получи изключително признание. Алманахът „Тенис през три века“, който обобщава 125-годишната история на българския тенис, вече официално се превърна в част от библиотеката на AELTC (All England Lawn Tennis and Croquet Club) в Уимбълдън, съобщиха от БФТ.