Петя Аршинкова е поканена в отбора на Европа

Петя Аршинкова е поканена в отбора на Европа

Българският тенис получи поредното си признание. От Тенис Европа изпратиха покана до Петя Аршинкова да се включи в отбора до 16 години на Стария континент, чието официално наименование е ITF/Tennis Europe International 16&Under Junior Grand Slam Touring Team

Българският тенис получи поредното си признание. От Тенис Европа изпратиха покана до Петя Аршинкова да се включи в отбора до 16 години на Стария континент, чието официално наименование е ITF/Tennis Europe International 16&Under Junior Grand Slam Touring Team.
 
Аршинкова прие с радост поканата и трябва да замине на 30 май за Флоренция, където младите тенис таланти ще бъдат събрани на лагер. След това отборът на Европа започва участие в четири реномирани турнири за юноши и девойки.
 
Първото състезание е в Монтекатини от 3 юни, седмица по-късно е турнирът в Милано, като и двете прояви са от най-високата първа категория на Тенис Европа. Следват две състезания в Дания – Одензе и Орхус, които са от календара на Международната тенис федерация ITF.
 
Проектът се финансира от Фонда за развитие на Големия шлем.
 
Петя Аршинкова е родена на 28 април 1998 година и е състезателка на ТК „Локомотив” (Пловдив). Миналия сезон тя спечели заключителния Devin Masters при 14-годишните и игра финал на силния международен турнир „Дема къп” в София.
 
Аршинкова продължава хубавата традиция да има българска участничка в отбора на Европа до 16 години. Миналата година в него участва Вивиан Златанова и игра финали на двойки на турнирите в Милано и Крема и полуфинал на единично, отново в Крема.
 
Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него

ФАНТАСТИЧЕН! Гришо на осминафинал на "Уимбълдън"! (ВИДЕО)

Българинът надви в пет сета Беретини

НА ЖИВО: Григор Димитров - Матео Беретини 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 5:2

Следете сблъсъка от третия кръг на Уимбълдън на живо с нас тук

Филипинска сензация изхвърли шампионката Швьонтек от Уимблъдън! (ВИДЕО)

21-годишната представителка на Филипините Александра Еала отстрани миналогодишната шампионка и трета поставена Ига Швьонтек (Полша) в третия кръг на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" при жените

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.