Раонич се класира за полуфиналите на Уимбълдън

Раонич се класира за полуфиналите на Уимбълдън

Той победи с 6-4, 7-5, 5-7, 6-4 Сам Куери

Канадецът Милош Раонич се класира за полуфиналите на Уимбълдън за втори път в кариерата си, след като победи изненадата на турнира Сам Куери с 6-4, 7-5, 5-7, 6-4 в първия 1/4-финал от мъжката схема. 

 

Именно Куери хвърли голямата бомба на турнира, отстранявайки световния номер 1 Новак Джокович в 3-ти кръг, но днес американецът не успя да отговори на силата на Раонич и стигна само до един сет. Два пробива в първите два сета бяха достатъчни на 6-ия поставен, за да поведе в резултата, а Куери успя да отговори в третата част, която взе със 7-5. Раонич обаче не загуби концентрация и отново стигна до един пробив, с което затвори мача след 2 часа и 31 минути игра. 

 

По този начин той се класира за полуфиналите на надпреварата, където ще се изправи срещу Роджър Федерер, който победи Марин Чилич.

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки