Сабаленка на осминафинал след разгром в Мелбърн

Защитаващата титлата си Арина Сабаленка се класира без абсолютно никакви проблеми за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Поставената под номер 2 в схемата тенисистка от Беларус се наложи с 6:0, 6:0 над Леся Цуренко от Украйна за едва 55 минути игра. Сабаленка реализира шест пробива от едва десет възможности и позволи на Цуренко да запише едва седем печеливши удара за целия мач.

На осминафиналите Сабаленка ще срещне американката Аманда Анисимова.

22-годишната Анисимова, която пропусна почти целия минал сезон и в момента е извън първите 400 на световната ранглиста, достигна за трети път в кариерата си до четвъртия кръг в Мелбърн след успех със 7:5, 6:4 над испанката Паула Бадоса.

Бадоса, която също бе дълго време извън корта, пропусна шансовете си в първия сет, когато водеше с 4:1 гейма. Във втория сет Анисимова не показа колебания на сервис и успя да затвори двубоя с общо 40 печеливши удара срещу само 18 на испанката.

Към четвъртия кръг продължава и Коко Гоф. Шампионката от Откритото първенство на САЩ спечели в изцяло американски сблъсък с Алиша Паркс с 6:0, 6:2 за 63 минути.

Паркс направи цели 34 непредизвикани грешки в мача срещу само осем за Гоф, откъдето дойде и огромната разлика между двете. Така, макар да постигна само четири печеливши удара, четвъртата в схемата Гоф нямаше никакви затруднения до достигане до победата.

В следващия кръг американката ще играе с полякинята Магдалена Френх, която се наложи с 4:6, 7:5, 6:4 над Анастасия Захарова от Русия.

Френх изоставаше с пробив при 3:4 гейма в третия сет, но показа по-здрави нерви в края на срещата, за да я обърне и да се класира за първи път в кариерата си за четвъртия кръг на турнир от Големия шлем.

Към осминафиналите продължава и 16-годишната Мира Андреева. Рускинята направи сензационен обрат и отстрани французойката Диян Пари след 1:6, 6:1, 7:6(10-6).

Пари и Андреева си размениха по един убедителен сет, а в третия французойката имаше преднина от 5:1 гейма. Тя достигна и до мачбол при 5:2 гейма и сервис на Андреева, но не успя да го реализира. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Андреева имаше сериозно предимство в резултата още от началото и го спечели с 6:2 точки.

В последния мач при дамите, завършил до момента, украинката Марта Костюк елиминира рускинята Елина Аванесян след 2:6, 6:4, 6:4.